DAF Trucks Praha rozšířil areál v Jažlovicích o nový servis a prodej použitých vozidel

15 října 2014, 11:57

Společnost DAF Trucks Praha, největší dealer nákladních vozidel DAF v České republice, rozšířil svůj stávající areál o sousední pozemek a na něm otevírá novou budovou. Ta slouží nejen jako servis, ale také jako místo pro předávání nových vozidel, sídlí v ní též dceřiná společnost Paccar Financial.

DAF Praha je větší než DAF Frankfurt
DAF Trucks Praha otevírá 1. října 2014 novou servisní halu a plochu hned vedle svého původního areálu v zóně v Jažlovicích u Říčan ve Středočeském kraji, přímo u dálnice D1 ve směru na Brno.

Nový pozemek má celkem rozlohu 10.900 metrů čtverečních, z toho 6.700 metrů jsou parkovací plochy a komunikace. Nově je zde 50 parkovacích míst pro tahače, dalších 35 míst je na asfaltové ploše pro použitá nákladní vozidla určená k prodeji. Nové zázemí nabízí také 28 míst pro jízdní soupravy tahače s návěsem.

Plocha obou spojených areálů je 19.000 metrů čtverečních, čímž je DAF Trucks Praha větší, než podobné dealerství DAF vlastněné také mateřskou společností DAF Trucks N.V., v německém Frankfurtu nad Mohanem, které má rozlohu 16 200 metrů čtverečních.

Servisní plocha v nové budově čítá 925 metrů čtverečních, sklad má 45 metrů. Celá budova zabírá plochu 1.175 metrů, včetně části s kancelářskými prostory. DAF Trucks Praha má nyní nově celkem 1.735 metrů čtverečních servisní plochy v  obou budovách.

O 60 procent větší kapacita servisu
„Díky otevření nové části narostla celková kapacita servisu o 60 procent a má šest průjezdných servisních stání, což je kapacita pro 24 tahačů. Servisní zázemí se tak dostalo na kapacitu, o které jsme snili, ale hlavně je dostatečná i do budoucna,“ říká ředitel DAF Trucks Praha Luděk Šlajer.

Nová budova B je rozdělená na servisní část ve větší hale, kde bude probíhat příprava nových vozidel před předáním zákazníkům a dlouhodobé opravy, například kabin, rámů a podobně, a na část, určenou k předávání nových vozidel zákazníkům. „To umožňuje v klidu a bez negativního vlivu počasí vysvětlit majiteli i řidiči všechny funkce nového vozidla. V přilehlé místnosti se provede ´papírové´ předání vozidla. Vše na jednom místě a pod jednou střechou,“ popisuje Luděk Šlajer.

Na otázku, jestli je nový pozemek či areál něčím zajímavý, ředitel Luděk Šlajer s mírnou nadsázkou odpovídá: „Nenašly se tady žádné vykopávky, takže zřejmě jen tím, že se nám podařilo v zastavěné průmyslové zóně koupit pozemek odpovídající velikosti, který sousedí s naším stávajícím areálem.“ A vzápětí vážněji doplňuje: „V tom je pro nás ten pozemek i areál výjimečný. Pro rozvoj společnosti, ale hlavně obslužnost zákazníků jde o zásadní průlom pro celý DAF v České republice.“

Důležitý pro rozvoj obchodu i následných servisních služeb považuje nový areál také Roman Kubálek, ředitel společnosti DAF Trucks CZ, oficiálního zástupce značky DAF v České republice. „Roky jsme přemýšleli o tom, kde a jak navýšit servisní kapacitu, která musí navazovat na stále rostoucí prodeje vozidel DAF v České republice. Zvažovali jsme výstavbu areálu u dálnice D8, ale nakonec jsme se po velmi tvrdých jednáních dohodli na koupi sousedního pozemku přímo v Jažlovicích. To považujeme za unikátní a hlavně nejlepší řešení pro zákazníky DAF Trucks Praha, kteří tak nadále budou jezdit na známé místo,“ říká Roman Kubálek a dodává: „Důležité je, že jsme na jednom místě za celý DAF v České republice zhutnili jeho služby. Od prodeje nových vozidel, přes výrazně rozšířenou kapacitu servisu, či přes možnost financování až po rozvíjející se prodej použitých vozidel.“

Tisková zpráva DAF Trucks CZ, s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!