Společnost DAF Trucks na IAA 2014 v Hannoveru

1 října 2014, 15:30

„Vždy to správné řešení“ – to je nosné téma společnosti DAF na veletrhu IAA 2014. Společnost DAF Trucks představuje kompletní řadu svých špičkových produktů a služeb, aby dokázala, že má to správné řešení pro každého zákazníka a jeho přepravní potřeby. Nové a mimořádně tiché rozvážkové vozidlo CF Silent zajistí dopravní obslužnost v městských zónách s omezením hluku ve večerních, nočních a časných ranních hodinách. Nové tahače CF a XF Low Deck umožní maximální efektivitu ve velkoobjemové přepravě. Společnost DAF také představuje sofistikované technologie, jako jsou prediktivní tempomat a prediktivní řazení, které zvyšují hospodárnost provozu.

Stánek společnosti DAF je umístěn na exkluzivním místě v hale 17 výstavního komplexu. Bude se rozkládat na ploše 2.500 m2 a bude zde představena kompletní výrobní řada vozidel Euro 6, která stanovuje nová měřítka v kvalitě, nízkých provozních nákladech a ve výkonnosti vozidel. Návštěvníci si budou moci prohlédnout nový model LF pro rozvážkovou přepravu, univerzální model CF pro mnoho různých aplikací a vlajkovou loď společnosti DAF, model XF pro těžkou a dálkovou přepravu. Nová řada DAF Euro 6 byla rozšířena o řadu tří- a čtyřnápravových tahačů a podvozků. Pro každou přepravní aplikaci existuje perfektní vůz DAF.

Mimořádně tiché distribuční nákladní vozidlo: CF Silent
Společnost DAF vyvinula speciální model CF Silent, určený pro zajištění dopravní obslužnosti ve městech během večera a noci. Při provozu lze nastavit „tichý režim“, kdy hladina vnějšího hluku nepřekračuje hodnotu 72 dB(A). Nový model CF Silent tak splňuje podmínky pro certifikaci Quiet Truck (tiché nákladní vozidlo) a díky tomu má povolen vjezd do zón pro nakládku a vykládku zboží, kde platí omezení hluku ve večerních, nočních a časných ranních hodinách.

DAF CF Silent pohání tichý a hospodárný motor PACCAR MX-11 o zdvihovém objemu 10,8 litru s maximálními výkony od 210 kW/290 k do 320 kW/440 k. Všechny varianty samozřejmě plní přísnou emisní normu Euro 6.

„Tichý režim“ lze spustit stisknutím tlačítka „Silent“ na přístrojové desce. Řídicí software motoru spustí program, který omezuje točivý moment a otáčky motoru. Změna se projeví ve strategii řazení automatizované převodovky – změny převodových stupňů probíhají při nižších otáčkách motoru. Ke snížení hladiny hluku přispívá také hluková izolace převodovky.

Společnost DAF bude „tichý“ model CF Silent dodávat od počátku roku 2015 v provedení tahač nebo podvozek pro montáž nástaveb v konfiguraci 4 x 2 s mnoha variantami rozvorů. Zákazníci si mohou vybrat denní kabinu Day Cab, kabinu s prostorem pro spánek Sleeper Cab nebo velmi prostornou Space Cab.

CF a XF Low Deck s výškou točnice 91 cm
Jednou z nejvýznamnějších inovací na IAA 2014 je varianta Low Deck úspěšných tahačů CF a XF Euro 6 pro velkoobjemovou přepravu.

Nízkoprofilové pneumatiky rozměru 315/45R22.5 a úprava pneumatického odpružení umožnily snížení výšky točnice z 96 cm na pouhých 91 cm. To znamená, že při maximální výšce vozidla 4 metry může být dosaženo vnitřní výšky nákladového prostoru 3 metry. Lze tak dosáhnout maximální efektivity dopravy a objemu nákladového prostoru více než 1 000 m2. Vnitřní výška 3 m je mimořádně důležitá v segmentu dopravy pro automobilový průmysl, kde jsou často používány standardizované kontejnery s výškou 1 m. Tyto kontejnery mohou být do návěsu ukládány ve třech vrstvách.

Nové tahače DAF CF a XF Low Deck jsou k dispozici s pneumatickým odpružením přední nápravy. Navíc bylo vyvinuto i nové odpružení s jednoduchým parabolickým listovým perem.

Další novinkou na velkoobjemových tahačích XF Low Deck s kabinou Super Space Cab je optimalizovaný střešní spoiler, který díky vylepšenému obtékání vzduchu kolem soupravy tahače a návěsu zajišťuje snížení spotřeby paliva i emisí skleníkových plynů o 1,5%.

Nové tahače DAF CF a XF Low Deck jsou dodávány s rozvory 3,6 a 3,8 m a jsou poháněny nejmodernějšími motory, 10,8litrovým PACCAR MX-11 a 12,9litrovým PACCAR MX-13.

Prediktivní tempomat a automatizované převodovky s prediktivním řazením
Společnost DAF ohlašuje na IAA 2014 DAF prediktivní tempomat (Predictive Cruise Control) v kombinaci s automatizovanými převodovkami s prediktivním řazením (Predictive Shifting). Tato opce bude dostupná od ledna 2015 pro modely CF a XF Euro 6 s automatizovanou dvanáctistupňovou převodovkou AS Tronic. Tyto sofistikované technologie byly vyvinuty ve vývojovém středisku společnosti DAF a přispívají ke zvýšení efektivnosti vozů a snížení spotřeby paliva.

Prediktivní tempomat využívá pokročilou technologii GPS ke zjištění přesné polohy vozidla a k určení toho, jaké jízdní podmínky je třeba vzít v úvahu v následujícím jednom až dvou kilometrech. Systém se tak vlastně „dívá“ dopředu a předvídá profil trasy.

Řidič nastaví požadovanou rychlost a také povolenou odchylku od této nastavené hodnoty pomocí tří předprogramovaných voleb dostupných pro povolenou odchylku směrem dolů. V takto určeném rozmezí určuje prediktivní tempomat ideální rychlost a prediktivní řazení volí optimální převodový stupeň.

Výsledkem spojení těchto dvou systémů je snížení počtu změn převodových stupňů a využívání stále nejvyššího možného převodového stupně a v optimálním rozsahu otáček motoru. Pokud se vozidlo blíží k vrcholu stoupání, snaží se systém zachovat nejvyšší převodový stupeň a zbytečně nepodřazovat. Následuje-li za vrcholem stoupání bezprostředně klesání, je již před vrcholem snížena vstřikovaná dávka paliva a k přejezdu vozidla přes vrchol je využívána setrvačná síla vozidla. Vyšší převodový stupeň je zvolen automaticky, když gradient klesání se bude zvyšovat.

V některých případech prediktivní tempomat umožňuje, aby rychlost vozidla poklesla pod nastavenou hodnotu, například tehdy, když je téměř dosaženo vrcholu stoupání a systém „ví“, že potenciální energie v klesání přivede rychlost vozu rychle zpět na požadovanou hodnotu. Prediktivní tempomat může také dočasně povolit, aby byla rychlost mírně vyšší, než je nastavená – v rámci předem dané tolerance – také kvůli snížení spotřeby paliva.

Nejmodernější funkce prediktivního tempomatu a prediktivního řazení dále posílí vedoucí postavení společnosti DAF v hospodárnosti provozu a v celkových provozních nákladech.

Celokožené čalounění
Kabiny DAF patří na špičku své třídy v nabízeném prostoru, kvalitě zpracování a komfortu. Na IAA bude představeno perfektní celokožené čalounění pro modely CF a LF Euro 6.

Bude dostupné na přání a celokožený balíček bude zahrnovat sedadla, volant a dveřní panely (u modelu XF). Kožené čalounění má velmi moderní a vkusnou měděnou barvu s barevně ladicími akcenty pro dosažení zvláště luxusního vzhledu a ještě vyššího komfortu.

Služby nabízené k vozidlům zaujímají centrální pozici
Ve stánku DAF mají prominentní pozici společnosti PACCAR Financial, PACCAR Parts a TRP, jejichž vynikající služby podporují špičkové produkty společnosti DAF a jejích 1 000 prodejních a servisních dealerů. Své místo ve stánku má také nepřekonatelná asistenční služba společnosti DAF International Truck Service (ITS), stejně jako kompletní nabídka DAF servisních smluv .

PacLease
PacLease, další z dceřiných společností korporace PACCAR, je se svým fleetem téměř 4 000 vozů jednou z největších společností pronajímajících nákladní vozidla a přívěsy v Německu. Společnost PacLease vyniká svou rozsáhlou řadou vozidel s tahači, samostatnými vozidly a širokou řadou přívěsů a návěsů. Společnost PacLease najdete v Německu na 39 lokacích.
DAF Components

Společnost DAF Components je nejrychleji rostoucím nezávislým výrobcem motorů pro autobusy a autokary v Evropě. Její výrobní řada se skládá ze široké nabídky efektivních motorů Euro 3, 4, 5 a 6, které jsou ve svém oboru dobře známé pro svou špičkovou spolehlivost a životnost. Pro údržbu těchto moderních motorů se zákazníci mohou obrátit na celou dealerskou síť společnosti DAF. Pro servis specifického vybavení autobusů a autokarů je k dispozici široká síť specializovaných dealerů.

Tisková zpráva DAF Trucks CZ, s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!