Společnost Kögel představuje zdokonalený chladírenský návěs nejvyšší třídy: Kögel Cool – PurFerro quality

1 října 2014, 14:12

Výrobce návěsů Kögel se sídlem v Burtenbachu prezentuje na výstavě užitkových vozidel IAA 2014 zdokonalenou verzi chladírenského návěsu Kögel Cool – PurFerro quality, který byl jako novinka představen již v roce 2012. Chladírenská skříňová nástavba nejvyšší třídy s optimalizovanými detaily není pouze přizpůsobena speciálním požadavkům trhu, co se týká přepravy čerstvých a hluboce zmrazených potravin nebo farmaceutických výrobků, ale je také díky různým prvkům volitelné výbavy vhodná pro univerzální použití.

Hlavní prvky sériové výbavy chladírenského návěsu Kögel Cool – PurFerro quality
Konstrukce hliníkové podlahy snižuje přenos hluku při nakládce a vykládce oproti předchozímu modelu až o 10 decibelů (dB). Toto snížení emisí hluku usnadňuje provádění dodávek mimo regulovanou pracovní dobu provozoven.

Zlepšenou úroveň hygieny a jednodušší možnost čištění v oblasti podlahy pak u této chladírenské skříňové nástavby nejvyšší třídy zajišťuje svařovaná hliníková vana. Tato hliníková vana zabraňuje vnikání vlhkosti do nosného základu, což výrazně prodlužuje životnost a zvyšuje hospodárnost chladírenského návěsu. Samozřejmě jsou splněny také požadavky metodiky HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point) na zajištění ochrany zdraví spotřebitelů se zřetelem na přepravu potravin s kontrolovanou teplotou v rámci mezinárodního oběhu zboží. Nový chladírenský návěs Kögel Cool – PurFerro quality rovněž vyhovuje i požadavkům předpisů ATP-FRC.

Portál z ušlechtilé oceli, který usnadňuje údržbu i opravy, je nově vybaven jednoduše vyměnitelným, optimalizovaným čtyřnásobným profilovým těsněním dveří a snadno vyměnitelnými závěsy dveří.

Skříňová nástavba se zlepšenou izolací
Skříňová nástavba návěsu Kögel Cool – PurFerro sestává ze zdokonalené, vysoce kvalitní a účinné pěnové izolace s nulovým obsahem látek škodlivých životnímu prostředí. Robustní vrchní ocelová vrstva je nenáročná na údržbu a ve vnitřní oblasti je navíc opatřena fólií z tvrdého PVC. Stěny o tloušťce 45 nebo 65 milimetrů, 85 milimetrů silná střecha jakož i podlaha o tloušťce 125 milimetrů, které pocházejí z vlastní výroby, zaručují výrazně zlepšený koeficient prostupu tepla (hodnotu K). Tento vysoký stupeň ochrany proti teplotním vlivům snižuje spotřebu energie a současně šetří náklady.

IAA 2014: Nové možnosti individuální výbavy
Chladicí skříňová nástavba nejvyšší třídy Kögel je samozřejmě k dispozici také s rozmanitými prvky individuální výbavy pro nejodlišnější požadavky různých oblastí použití. Na exponátu předváděném na výstavě IAA jsou představeny všechny nově dostupné prvky výbavy: Například dodatečně montovaná variabilní ochrana proti nárazu s pryžovými tlumiči na konci podélných nosníků, jakož i po obvodu portálového rámu. Optimální ochranu čelní stěny a výparníku i lepší oběh vzduchu zajišťuje nově vyvinutá protinárazová ochranná stěna. Tato ochranná stěna, která sestává z jednotlivých hliníkových V-profilů, je nejen flexibilní a při čištění snadno demontovatelná, nýbrž také poskytuje nejvyšší úroveň ochrany při používání v nejnáročnějších podmínkách. Pro optimální zajištění nákladu při rozvozu zboží a zejména při přepravě čerstvého chlazeného zboží a květin se nově dodávají také čtyři řady kolejnic v podlaze a ve střeše, s otvory pro  zajištění teleskopickými rozpěrnými tyčemi.

Zajištění nákladu
Abychom se vyhnuli dodatečné montáži, volitelné etážové a kotevní kolejnice jsou již přímo zapuštěné  v stěnách.  Pomáhají řidiči při zajistit náklad v krátkém čase a spolehlivým způsobem. Kromě toho se vozidlo v sériovém provedení dodává s osvědčením o zajištění nákladu podle normy DIN EN 12642 Code XL. To znamená, že návěs je obzvláště vhodný pro přepravu kompatibilně uloženého kusového  a paletizovaného zboží.

Chladicí systém
Návěs Kögel Cool – PurFerro quality může být na přání vybaven systémem vzduchového chlazení Kögel CLIMATEX. Systém CLIMATEX sestává ze speciálně tvarovaného a děrovaného spoileru na čelní stěně a z patentované plachty pro rozvod vzduchu. Hliníkový plech na čelní stěně, který je na bocích zešikmený a opatřený drážkami, slouží jednak jako ochrana proti nárazu a zároveň udržuje odstup od čelní stěny, a také zajišťuje cílené zpětné vedení vzduchu v přední oblasti vozidla. A na druhou stranu společně s plachtou pro rozvod vzduchu na stropě zabraňuje okamžitému opětovnému nasátí vychlazeného vzduchu chladicím agregátem bezprostředně po vyfouknutí a tedy neefektivnímu využití výkonu chlazení.

Telematika
Společnost Kögel svůj nový chladírenský návěs Cool – PurFerro quality také volitelně vybavuje telematickým systémem Kögel. Zákazníci společnost Kögel tak profitují z  vysoce moderního telematického systému, který poskytuje v reálném čase přístup k lokalizačním datům i k údajům o chladicím systému, EBS-datech přívěsu i návěsu.

Aerodynamika
Volitelně je nový návěs Kögel Cool – PurFerro quality vybaven také aerodynamickou kapotáží, střešním difuzorem a záďovými nasávacími klapkami. Tato opatření snižují hodnoty emisí CO2 a spotřebu paliva.

Povrchová vrstva KTL: trvalá ochrana proti korozi
Také u chladírenského návěsu Kögel Cool – PurFerro quality je celý jeho rám trvale chráněn proti korozi prostřednictvím nanokeramické technologie a povrchové vrstvy KTL s konečnou vrstvou laku odolného proti UV záření.

Tisková zpráva Kögel Trailer GmbH & Co. KG

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!