Společnost DAF představuje mimořádně tiché rozvážkové vozidlo

12 září 2014, 22:58

Na veletrhu IAA 2014, který se koná v Hannoveru od 25. září do 2. října, představí společnost DAF nákladní vozidlo CF Silent s mimořádně tichým motorem, které se skvěle hodí pro rozvážku zboží v centrech měst v nočním provozu. Výroba nového modelu CF Silent bude zahájena na počátku roku 2015.

Společnost DAF vyvinula speciální model CF Silent, určený pro zajištění dopravní obslužnosti ve městech během večera a noci. Při provozu lze nastavit „tichý režim”, kdy hladina vnějšího hluku nepřekračuje hodnotu 72 dB(A). Nový model CF Silent tak splňuje podmínky pro certifikaci Quiet Truck (tiché nákladní vozidlo) a díky tomu má povolen vjezd do zón pro nakládku a vykládku zboží, kde platí omezení hluku ve večerních, nočních a časných ranních hodinách.

DAF CF Silent pohání tichý a hospodárný motor PACCAR MX-11 o zdvihovém objemu 10,8 litru s maximálními výkony od 210 kW/290 k do 320 kW/440 k. Všechny varianty samozřejmě plní přísnou emisní normu Euro 6.

„Tichý režim“ lze spustit stisknutím tlačítka „Silent“ na přístrojové desce. Řídicí software motoru spustí program, který omezuje točivý moment a otáčky motoru. Změna se projeví ve strategii řazení automatizované převodovky – změny převodových stupňů probíhají při nižších otáčkách motoru. Ke snížení hladiny hluku přispívá také hluková izolace převodovky.

Společnost DAF bude „tichý“ model CF Silent dodávat od počátku roku 2015 v provedení tahač nebo podvozek pro montáž nástaveb v konfiguraci 4 x 2 s mnoha variantami rozvorů. Zákazníci si mohou vybrat denní kabinu Day Cab, kabinu s prostorem pro spánek Sleeper Cab nebo velmi prostornou Space Cab.

Tisková zpráva DAF Trucks CZ, s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!