Nový vůz Iveco Daily 2014

9 dubna 2014, 20:10

Na trhy Evropy přichází již třetí generace vozidla Iveco Daily, které bude představeno zástupcům mezinárodního tisku v červnu. Jde o skutečně nový vůz, představující perfektní syntézu tradice a inovace, to vše z něj činí oblíbeného spolupracovníka pro provozovatele v oblasti profesionální dopravy.

Tento vůz se vyrábí v závodě Iveco Suzzara, nacházející se v blízkosti města Mantova v Itálii, a rovněž v závodě ve Valladolid ve Španělsku. V obou závodech podnik nedávno významně investoval do obnovy výrobních linek.

Z minulých let si nový vůz Daily udržuje svoji nezměněnou klasickou konstrukci podvozku s rámem, která zajišťuje kromě odolnosti, všestrannosti a dlouhé životnosti vozidla i větší jednoduchost montáže různých nástaveb na podvozky této řady; nicméně vůz Daily 2014 přináší i mnoho dalších novinek pro zákazníky Iveca. 

Úsilí konstruktérů Iveco se zaměřilo na obě verze – podvozek i dodávku, nicméně  větší pozornost byla zaměřena na dodávku, která zlepšuje po všech stránkách své užitkové vlastnosti, ať už jde o ovladatelnost či nosnost, a to díky optimalizovaným přepravním objemům, stejně jako snadnému používání díky nižší a přístupnější ložné ploše.

Kapacita dodávky byla optimalizovaná díky revizi poměru mezi rozvorem, celkovou délkou a ložnou délkou: vznikly tak nové modely s 18 a 20 m3 (největší ve své třídě) a s 11 m3 (nejlepší ve své kategorii ve využití zastavěného prostoru dodávky, tento index měří poměr mezi délkou ložného prostoru a celkovou délkou vozidla).

Díky nové architektuře, prodlouženým rozvorům a kratšímu zadnímu převisu dosahuje nový vůz Daily optimální ovladatelnosti, aniž by byla ohrožena její již tak proslulá obratnost v městském provozu. Všechny modely do 3,5 tun jsou vybavené novým předním odpružením, které zajišťuje optimální ovládání vozidla, zlepšuje komfort pro posádku a zvyšuje maximální přípustné zatížení na nápravu. Pro modely s jednomontáží na zadní nápravě byla vyprojektovaná i nová geometrie zadního odpružení, která snižuje výšku ložné plochy přibližně o 55 milimetrů a tím výrazně usnadňuje operace nakládání a vykládání z vozidla.

Třetí generace vozu Daily je také silně orientována na současné požadavky trhu, dosahuje více než 5% snížení spotřeby oproti předešlému modelu,  snižuje celkové náklady na provoz vozidla a zároveň nabízí nejlepší výkonové charakteristiky ve své třídě díky  širokému výběru motorů, převodovek a stálých převodů v nápravě.

I komfort vozidla byl značně vylepšený. Nová kabina je kvalitně odhlučněná a pohodlnější, což zajišťuje její pozice. Pocity z jízdy jsou srovnatelné s jízdou v současném komfortním osobním automobilu. Ergonomie vnitřního prostoru, která je vrcholem ve své kategorii, je doprovázena lepší zvukovou izolací, účinnější klimatizací a vysokým jízdním komfortem, ať je vozidlo jakkoliv zatíženo.

Nový vůz Daily je robustní, univerzální a snadno se ovládá, je však i atraktivní díky zcela revolučnímu designu. Je konkrétním příkladem neustálého zlepšování výrobku, který už po 35 let hraje hlavní roli v historii profesionální dopravy v kategorii užitkových vozidel.

Na doplnění své nabídky bude nový vůz Daily dále k dispozici v různých verzích minibusů, připravených k uspokojování požadavků zákazníků, kteří působí v sektoru veřejné osobní dopravy jak v městském prostředí, tak při rychlé přepravě mimo městskou síť.

Od června bude nový vůz Daily k dispozici u všech prodejců vozidel Iveco v celé Evropě.

Tisková zpráva IVECO Czech Republic

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!