17 autobusu pro ICOM transport

2 října 2013, 17:12

Iveco dodalo dopravní společnosti ICOM transport 17 autobusů Crossway určených pro přepravu i ve Vysokém Mýtě.

Iveco předalo společnosti ICOM transport, jednomu z největších dopravních uskupení nejen v České republice, ale i v Evropě, v průběhu slavnostního ceremoniálu ve Vysokém Mýtě 17 autobusů Crossway 12 m.

Slavnostní předání 17 meziměstských autobusů Crossway 12 m proběhlo ve středu 25. září 2013 na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě.  Předání se zúčastnili Zdeněk Kratochvíl, generální ředitel ICOM transport a.s., Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva, ICOM transport a.s., JUDr. Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje, Ing. Jaromír Dušek, radní a náměstek hejtmana Pardubického kraje  zodpovědný za dopravu a dopravní obslužnost a Ing. Miloslav Soušek, starosta města Vysoké Mýto. Dodavatele a výrobce autobusů reprezentoval Pierre Lahutte, Senior Vice Prezident Iveco Bus a předseda dozorčí rady Iveco Czech Republic, a.s., Pavel Pachovský, generální ředitel a předseda představenstva Iveco Czech Republic, a.s. a Jan Kimla, obchodní ředitel Iveco Bus pro trhy střední a východní Evropy.

ICOM transport dnes reprezentuje téměř 1.400 vozidel a zaměstnává 1.800 zaměstnanců a patří mezi největší a nejmodernější dopravní uskupení nejen v České republice, ale i v Evropě. Nové modrobílé autobusy Crossway, vyrobené výrobním závodem Iveco Czech Republic, a.s. ve Vysokém Mýtě, budou jezdit na meziměstských linkách ČSAD Ústí nad Orlicí. Na silnicích v okolí Vysokého Mýta tak budou denně dělat radost mnoha zaměstnancům samotného výrobce.

ICOM transport, Zdeněk Kratochvíl: „Naše společnost nabízí vždy v rámci veřejné dopravy cenově atraktivní služby, postavené na nejkvalitnějším vozovém parku pro bezpečnou a pohodlnou dopravu cestujících. A nákup vozů Crossway pro linky na Ústeckoorlicku je toho důkazem. Navíc je přínosem i pro Pardubický kraj, kde Iveco Czech Republic, a.s. své autobusy vyrábí. Děkuji zaměstnancům společnosti IVECO ve Vysokém Mýtě za tyto kvalitní autobusy. Naše společnost je zvyklá kupovat pouze dopravní techniku plnící vysoké standardy, a jsem rád, že naše vysoká kritéria splnily i autobusy z Vysokého Mýta.“

Iveco Bus, Pierre Lahutte: „Prodej 17 našich meziměstských autobusů tak významnému dopravnímu uskupení, jakým v současnosti ICOM transport v České republice je, opět posílí pozici autobusů Iveco na našem trhu. V posledním letech se nám daří na exportních trzích, ale tuzemsko je pro nás i nadále velmi důležité. A úspěch u velkého českého dopravce nám dělá velkou radost. Stejně jako fakt, že naše výrobky budou jezdit v regionu, kde vytváříme zhruba 3.000 pracovních míst.“

Technické detaily
Autobusy CROSSWAY o délce 12 metrů jsou vyrobené ve standardním provedení, vybavené motory IVECO CURSOR. Plní aktuální platnou emisní normu EURO V, jsou tedy maximálně šetrné k životnímu prostředí. Jejich moderní koncepce se podílí na zvyšování úrovně komfortu a bezpečnosti cestujících. Autobusy v barvách společnosti ICOM mají 45 čalouněných sedadel, pohodlné nastupování i vystupování usnadní cestujícím dvoje dveře, druhé široké dokonce 1.200 mm.

Tisková zpráva + foto IVECO Czech Republic

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!