Arriva zaujímá vedoucí pozici na trhu ve střední a východní Evropě

26 června 2013, 9:09

Evropská dopravní skupina Arriva zaujala vedoucí pozici jako největší mezinárodní provozovatel osobní dopravy ve střední a východní Evropě. Společnost Veolia Transdev Central Europe (VTCE) se stala součástí skupiny Arriva po akvizici firmou Deutsche Bahn, mateřskou společností společnosti Arriva.

Společnost Arriva je odpovědná za regionální služby firmy Deutsche Bahn v oblasti přepravy cestujících mimo Německo, a klade si za cíl dosáhnout organického, majetkového i smluvního růstu na trzích přepravy cestujících po celé Evropě. Hodnota transakce nebyla zveřejněna. Roční tržby společnosti VTCE za rok 2011 činily 252 milionů eur.

Společnost VTCE zaměstnává více než 6.300 lidí a provozuje zhruba 3.400 vozidel v přibližně 60 depech rozmístěných v šesti zemích.

Její hlavní činností je poskytování služeb autobusové dopravy místním orgánům odpovědným za městskou a regionální dopravu. Společnost VTCE poskytuje v České republice i další doplňkové služby v oblasti přepravy cestujících, včetně meziregionálních linek, dálkových a mezinárodních linek, školní, charterové a podnikové dopravy a regionální železniční dopravy.

Akvizice doplní a rozšíří činnosti společnosti Arriva na stávajících trzích v České republice, Polsku a na Slovensku a zpřístupní nové trhy v Chorvatsku, Srbsku a Slovinsku. Dále umožní společnosti Arriva rozšířit rostoucí portfolio podniků a smluv v oblasti ​​přepravy cestujících v celé Velké Británii i kontinentální Evropě, čímž se celkový počet zemí, ve kterých společnost Arriva působí, zvýší na 15 a počet zaměstnanců přesáhne 55.000.

    – V České republiceje společnost VTCE lídrem na trhu autobusové dopravy. Svoje služby poskytuje v okolí Prahy, Ostravy a Teplic, kde provozuje asi 1.600 vozidel a zaměstnává více než 2.600 lidí. Díky akvizici vstoupí společnost Arriva na český trh železniční dopravy s působností na severní Moravě.
    – Na Slovenskuobsluhuje s téměř 600 zaměstnanci a zhruba 320 autobusy Nitranský kraj na jihozápadě Slovenska.
    – Společnost Arriva vstupuje na polskýtrh autobusové dopravy na severu a jihu země s přibližně 840 vozidly a 1.800 zaměstnanci, čímž navazuje na dosavadní provozování železniční dopravy v severozápadní části země.
    – Společnost Arriva vstupuje na trhy autobusové dopravy v Srbsku – působí v Bělehradě a provozuje regionální, mezinárodní a charterovou dopravu v Požarevaci, ve Slovinsku – působí v Lublani a Novom Mestě, a v Chorvatsku – provozuje regionální, meziregionální a mezinárodní dopravu.

MikeCooper, zástupce generálního ředitele a výkonný ředitel pro kontinentální Evropu, uvedl: „Tato akvizice je pro společnost Arriva důležitým strategickým spojením. Poskytne nám jedinečnou příležitost získat dlouhodobě udržitelnou vedoucí pozici na trzích ve střední a východní Evropě. Společnost VTCE má stabilní pozici na českém, slovenském a polském trhu autobusové dopravy a dobře zavedena je rovněž v Chorvatsku, Srbsku a Slovinsku. Tytopodniky jsou vysoce ceněné pro svou provozní dokonalost a my se budeme snažit na tento úspěch navázat. S radostí přivítáme naše nové zaměstnance ve skupině Arriva. Zaměříme se naúzkou spolupráci s našimi novými partnery a na navázání silných, dlouhodobých vztahů, díky nimž bude společnost Arriva moci přinášet hodnotu svým klientům a zákazníkům.“

Generální ředitel David Martin o nedávném růstu společnosti Arriva prohlásil: „Akvizice nám pomůže dosáhnout stálého růstu a rozvoje celé naší organizace. Nedávno jsme vybudovali a upevnili vedoucí pozici v nových vzrušujících klíčových rozvinutých trzích, včetně Švédska, Nizozemí, Dánska a Velké Británie. Abychom mohli dodávat své služby na tyto trhy i stávajícím zákazníkům, investovali jsme značnou část prostředků do našeho vozového parku a vynaložili 468 milionů eur na nové autobusy a vlaky. Jsme potěšeni, že máme ohromné příležitosti na trhu osobní dopravy v Evropě a že naše zkušenosti a schopnosti poskytují společnosti Arriva unikátní příležitosti. Prokazatelným způsobem přinášíme výnosy akcionářům a skutečnou hodnotu orgánům výběrového řízení a pomáháme měnit způsob přepravy cestujících. Pro dosažení tohoto cíle budeme i nadále aktivně usilovat o další akvizice a uzavřené kontrakty při zachování a rozšiřování našeho stávajícího podnikání prostřednictvím organického růstu.“

Společnost Arrivaje jedním z největších poskytovatelů osobní dopravy v Evropě. Zaměstnává více než 55.000 pracovníků (včetně přidružených společností a pracovníků společnosti VTCE) a každoročně přepraví více než 1,5 miliardy cestujících. Provozujeme autobusové, vlakové, příměstské a lodní dopravní služby a působíme v 15 evropských zemích: v České republice, Dánsku, Maďarsku, Itálii, Nizozemsku, Polsku, Portugalsku, na Slovensku, na Maltě, ve Španělsku, Švédsku, Velká Británii a nyní i Chorvatsku, Srbsku a Slovinsku.     Společnost Arrivaje členem skupiny Deutsche Bahn, jednoho z předních světových poskytovatelů osobní dopravy a logistických služeb. Společnost Arriva má centrálu v Sunderlandu ve Velké Británii a je odpovědná za regionální služby firmy Deutsche Bahn v oblasti přepravy cestujících mimo Německo.

Přehled autobusů a zaměstnanců:
        – Polsko – 1.800 zaměstnanců, 840 autobusů
        – Česká republika – 2.600 zaměstnanců, 1.600 autobusů, 4 vlaky
        – Slovensko – 580 zaměstnanců, 320 autobusů
        – Srbsko – 580 zaměstnanců, 250 autobusů
        – Slovinsko – 520 zaměstnanců, 270 autobusů
        – Chorvatsko – 260 zaměstnanců, 120 autobusů

Tisková zpráva ARRIVA holding Česká republika, s. r. o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!