Prezident Zeman navštívil ZETOR TRACTORS a.s. a ocenil především nový traktor od studia Pininfarina

1 února 2016, 10:49

Během své třídenní návštěvy Jihomoravského kraje navštívil prezident Miloš Zeman také společnost ZETOR TRACTORS a.s. Za doprovodu hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška si prohlédl nový designový koncept ZETOR by Pininfarina i technické zázemí společnosti. Ocenil, že se značka ZETOR orientuje na budoucnost a technické inovace a investuje do výzkumu, vývoje a rozsáhlé modernizace provozu.

Prezidenta v ZETOR TRACTORS a.s. přivítal předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Martin Blaškovič a představil mu designový koncept ZETOR by Pininfarina, který ztvárňuje budoucí směřování značky ZETOR a poprvé byl uveden na podzimním veletrhu Agritechnica v německém Hannoveru. Prezidenta Zemana zaujaly především elegantní křivky traktoru a jeho nadčasovost.

Dalším bodem prezidentovy návštěvy byla prohlídka montážní haly a seznámení s procesy modernizace ve výrobě a výzkumu a vývoje, které jsou jedním z aktuálních cílů společnosti ZETOR TRACTORS a.s. Pan prezident se tak mohl seznámit s nově otevřeným logistickým centrem. Výstavba centra je jedním z kroků v rámci rozsáhlého projektu, který směřuje k přechodu na sekvenční výrobu. To umožní zkrácení intervalů pro dodávky traktorů koncovým zájemcům a zefektivnění procesu výroby. Vedení společnosti prezidenta také seznámilo s plány směřování značky a rozšiřování produktového portfolia ze čtyř na šest modelových řad, které se plánuje v horizontu několika let. Rozšířením stávajícího portfolia chce ZETOR pokrýt výkonnostní spektrum traktorů od 50 do 200 koňských sil. Během své návštěvy se prezident podepsal na pamětní štítek umístěný na traktoru. Štítek byl označen výrobním číslem 1.324.306 a jedná se o pořadové číslo traktoru CRYSTAL, který v den návštěvy pana prezidenta sjel z výrobní linky.

„V době krize, vyráběl ZETOR 1500 traktorů, mile mě překvapilo, že současný objem výroby je více než dvojnásobný a pohybuje se kolem 4000. Samozřejmě, že ve svých nejlepších letech se ročně vyrábělo 15.000 traktorů, ale ani v této době ZETOR nedokázal dohlédnout k projektům typu ZETOR by Pininfarna. ZETOR se vydal dobrou cestou. Přeji mu vše nejlepší, nejen k letošnímu výročí, ale i mnoho úspěšných kontraktů, jako je například aktuálně dodávka traktorů do Íránu,“ řekl Miloš Zeman během své návštěvy.

„Jsme poctěni, že jsme mohli pana prezidenta přijmout v našem závodě a prezentovat mu aktuální vývoj značky ZETOR, včetně designové budoucnosti ZETOR by Pininfarina,“ okomentovala prezidentovu návštěvu Margaréta Víghová, ředitelka Úseku korporátní komunikace ve společnosti ZETOR TRACTORS a.s. „Těší nás, že nový designový směr i modernizace ve výrobě pana prezidenta oslovily. Pozitivní reakce jsou pro nás jasným signálem, že jsme se vydali správným směrem. Věříme, že i díky podpoře pana prezidenta a jeho zájmu o ZETOR se tradiční české značce podaří oslovit zahraniční partnery a navázat s nimi spolupráci.“

Před odjezdem ze ZETOR TRACTORS a.s. se Miloš Zeman setkal se zaměstnanci společnosti. Během diskuze odpovídal na otázky týkající se budoucího směřování České republiky, zaměstnanci se zajímali i o problematiku migrace, nebo také zda pan prezident umí řídit traktor.

„Řídit traktor neumím a nejspíše by řízení traktoru skončilo v mém podání tragicky. Ovšem umím troubit, jak jste si mohli všimnout,“ odpověděl Zeman a narážel tak na skutečnost, že si mohl vyzkoušet roli řidiče v přistaveném ZETORU CRYSTAL.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!