Transportersraz 2012 slavil velký úspěch

22 června 2012, 0:00

Transporterclub uspořádal za podpory divize Volkswagen Užitkové vozy celorepublikový Transportersraz s bohatým programem.

Nevídaně úspěšná akce, která se konala uplynulý víkend, přitáhla do kempu Křivonoska v blízkosti zámku Hluboká nedaleko Českých Budějovic téměř 500 účastníků se 150 vozidly Volkswagen Transporter, Caravelle, Multivan a California všech generací.

Letošní ročník Transportersrazu proběhl za velkého zájmu široké veřejnosti a hlavně příznivců současných i historických vozů Volkswagen Transporter, Caravelle, Multivan a California. Bohatý víkendový program s mnoha atrakcemi a soutěžemi začal v pátek 15. června a vyvrcholil sobotní spanilou jízdou, jejímž cílem bylo náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.

K vidění byly běžně dostupné varianty i verze velmi unikátní – například T1 Camper „Westfalia“ z 50. let s kempingovou výbavou včetně originální chladničky, či unikátní moderní Multivan Business, který je v České republice v jediném exempláři.

Transportersraz tak ukázal, že nejen v zahraničí, ale i v České republice je Volkswagen Transporter mezi užitkovými vozy tím, čím je Brouk mezi osobními vozy: kultovní legendou, která má spoustu věrných fanoušků. Volkswagen Typ 2, jak znělo původní označení lehkého užitkového vozu s logem VW, se začal vyrábět v roce 1950 a dnes sjíždí z výrobních linek pátá generace vozů oblíbených po celém světě. První tři generace měly vzadu uložený motor a pohon zadních kol. V roce 1990 uvedená čtvrtá generace přešla na koncepci „vše vpředu“. Od poloviny 80. let jsou v nabídce také velmi robustní varianty s pohonem všech kol (dříve syncro, dnes 4Motion). Kromě užitkových variant Transporter si značnou popularitu získaly také obytné a osobní varianty (např. Caravelle, Multivan či California). Všechny varianty si získaly srdce svých majitelů příkladnou spolehlivostí, variabilitou a komfortem.

Více informací o vozech Volkswagen Transporter, Caravelle, Multivan a California od začátku jejich výroby až do současnosti a o činnosti a dalších akcích Transporterclubu naleznete na webových stránkách www.transporterclub.cz.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!