MONTEX představuje novou sklápěcí nástavbu CITY pro stavební firmy a městské služby

1 června 2012, 0:00

Novou řadu sklápěcích nástaveb SKL-CITY určenou pro lehká užitková vozidla uvádí společnost MONTEX od června 2012 na tuzemský trh.

Sklápěcí nástavby doplňují ucelenou řadu lehkých valníkových, skříňových a pekařských nástaveb CITY pro užitková vozidla do 3,5t celkové hmotnosti. CITY nástavby jsou oblíbené pro lehkou přepravu u drobných společností, živnostníků ale i u velkých spedičních společností jako doplnění vozového parku. Sklápěcí nástavby jsou určeny na běžně dodávané podvozky v sítích značek Renault, Mercedes, Peugeot, Citroen, Fiat, Iveco a dalších.

Lehká a odolná konstrukce sklápěcí nástavby z ocelových pozinkovaných plechů s ochranným lakováním zajišťuje její dlouhou životnost. Mechanismus sklápění je vybaven vícestupňovým hydraulickým válcem s chromátovou ochrannou. Pohon sklápěcího mechanismu zajišťuje v lehčí verzi elektrohydraulický agregát, pro intenzivnější použití je možné zvolit pohon od převodovky vozidla.

Již ve standardní výbavě je na předním čele ochrana kabiny řidiče proti poškození přepravovaným materiálem, která je navíc uzpůsobena pro přepravu delších tyčí nebo předmětů. Zajištění přepravovaného nákladu v souladu s normou DIN 75410 je zabezpečeno kotevními úchyty. Ne zcela běžné v našich podmínkách jsou i dva navíjecí válce pro lano k zajištění větších přepravovaných předmětů.

Pro mobiliáře, správce měst, parků a dalších je sklápěcí nástavbu možné doplnit zvýšením bočnic z ocelových síťovaných nástavců. V zadní části pak tento nástavec umožní snadné sklápění a vysypání nákladu, jako je například celý objemný náklad listí.
Snadné ovládání zajišťuje dálkový ovladač na spirálovém kabelu, který je umístěn v dosahu řidiče a drobnosti a další kotvící pásy je možné jednoduše umístit do schránky, kterou je sklápěcí nástavba vybavena.

Nástavba je dodávána ve standardu kvality společnosti MONTEX, jednoho z největších tuzemských výrobců nástaveb. Společnost MONTEX má moderní výrobní prostory s nově vystaveným centrem služeb mezi Prahou a Hradcem Králové, u dálnice D11, kde je zajištěn i servis a poprodejní péče o dodávané nástavby.

Zdroj: montex.cz

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!