10 let technologie MICHELIN Ultraflex

12 listopadu 2014, 20:25

Společnost Michelin oslavuje 10. výročí technologie MICHELIN Ultraflex, která umožňuje zemědělským pneumatikám pracovat při nízkém tlaku s cílem, ochránít půdu a zvýšit její výnosy.

Technologie MICHELIN Ultraflex dokáže reagovat na dvě výzvy, které požadují moderní zemědělské stroje a to zvyšování produktivity a zároveň ochrana půdy. Michelin nabízí řadu zemědělských pneumatik s označením IF, VF a nyní také standardní pneumatiky s technologií  MICHELIN Ultraflex.

Nedávná studie ukázala, že roční výnosy rostou až o 4%. V tomto scénáři může návratnost investic s technologií MICHELIN Ultraflex přesáhnout 24%. Důvod je jednoduchý. Pneumatiky s touto technologií méně udusávají půdu. Navíc umožňují pracovat rychleji a mají lepší trakci, což rovněž zvyšuje výnos z polí.

Jak můžeme nakrmit planetu, když se počet lidí na planetě neustále zvyšuje a půda začíná být nedostatkové zboží?

Tohle byla základní otázka, kterou si skupina Michelin položila a v roce 2004 přišla na trh s novou technologií, která měla pomoci zemědělským strojům být efektivnější.

Úrodnost půdy potřebuje optimální péči, jinak nedojde ke zlepšení výnosů farem.

To je také důvod, proč skupina Michelin mobilizovala všechny své síly a vytvořila řadu pneumatik schopných pracovat i s nízkým tlakem a to od doby, kdy se zaseje až do konce sklizně.

Pneumatiky s technologií MICHELIN Ultraflex

  • Pro traktory: MICHELIN XeoBib, AxioBib a YieldBib.
  • Pro kombajny a mulčovače: MICHELIN CerexBib.
  • Pro rozprašovače: MICHELIN SprayBib.
  • Pro návěsy: MICHELIN CargoXBib.

Pneumatiky s MICHELIN Ultraflex jsou klíčovým ukazatelem pro následující rovnici:

Nižší tlak = snížení zhutnění = vylepšená ochrana půdy

= vyšší výnosy = vyšší produktivita

Technologie MICHELIN Ultraflex Technology, nejlepší investice pro vyšší výnosy z polí

V Anglii výzkumníci z university Harper Adams studovali zvýšení výnosů dosažených na testovacím poli za použití strojů s technologií MICHELIN Ultraflex. Porovnávali ji s tradiční radiální technologií použitou v konkurenčních pneumatikách. Podobné studie budou i nadále organizovány v jiných prostředích a zemích v následujících rocích.

Study ukázala, že použitím pneumatik Michelin se roční výnosy zvýšily až o 4 %. Z hektaru byl výnos na úrovní 8 tun. Za každou tunu sklizené pšenice můžete na trhu získat €200, což jinými slovy znamená, že díky pneumatikám  Michelin ročně z hektaru získáte navíc  €64. Pokud vezmete v úvahu, že pořízení technologie MICHELIN Ultraflex znamená dodatečnou investici €1.20 na hektar ročně na jeden traktor (pro kombajny je to ještě o €1.00 na hektar více a  €0.50 na hektar pro návěs), návratnost investice v tomto případě je rovna 24.

Jednoduše řečeno. Investice zemědělců do pneumatik MICHELIN Ultraflex je tou nejlepší finanční investicí, která jim pomůže zvýšit výnosy a úrodu.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!