Michelin oznamuje svůj záměr získat Sascar

25 června 2014, 19:26

Michelin dnes oznámil svůj záměr získat všechny zbývající akcie Sascaru, přední brazilské společnosti v oblasti digitálního řízení flotil a bezpečnosti nákladu.

Tato společnost se sídlem v São Paulo, která má 870 zaměstnanců, vytvořila v roce 2013 obrat ve výši 280 milionů BRL (přibližně 91 milionů EUR) a v posledních třech letech zažila výrazný růst v průměru o 16% ročně (EBITDA ve výši 37% v roce 2013). Inovativní a dynamická společnost se začala výrazně projevovat v segmentu flotil malých nákladních vozů a nezávislých kamionů v Brazílii, což podtrhuje trh s pozemní dopravou v zemi.

"Michelin bude mít prospěch z klientské základny a také z lidských, technických a marketingových schopností vybudovaných Sascarem na trhu s rapidně rostoucím telematickým trhem pro profesionální kamionové flotily a tím také akcelerovaný vývoj služeb pro zákazníky po celém světě", vysvětluje Jean-Dominique SENARD, výkonný ředitel Skupiny Michelin. "To nám pomůže posílit významnou oblast růstu Skupiny."

Získání této společnosti, jejíž business model prokázal v Brazílii svou hodnotu (33.000 flotil, 190.000 kamionů), umožní Michelinu rozšířit svou nabídku služeb pro řidiče nákladních vozů a zrychlit růst svého obchodu s pneumatikami pro nákladní vozy v Brazílii.

Připojením se ke Skupině Michelin získá Sascar přístup k významným zákazníkům v Jižní Americe.

Hodnota společnosti, která představuje částku ve výši 1 600 milionů  BRL (přibližně 520 milionů EUR), zahrnuje nákup společnosti ve výši 1 353 milionů BRL (kolem 440 milionů EUR) a 247 milionů BRL (přibližně 80 milionů EUR) v závazcích. Tyto částky budou upraveny po dokončení akvizice.

Získání společnosti Michelinem je předmětem schválení brazilskými úřady, které mají v kompetenci hospodářskou soutěž.

Michelin, přední výrobce pneumatik, se věnuje trvalému zlepšování mobility zboží a lidí prostřednictvím výroby a prodeje pneumatik a služeb pro všechny typy vozidel včetně letadel, automobilů, kol/motocyklů, zemních strojů, zemědělských strojů a nákladních vozů. Nabízí také služby elektronické podpory mobility a publikuje cestovní průvodce, průvodce po restauracích a hotelech, mapy a silniční atlasy. Společnost se sídlem v Clermont-Ferrand ve Francii je přítomna ve více než 170 zemích, má více než 111 200 zaměstnanců a provozuje 67 továren v 17 různých zemích. Michelin má také Technologické centrum zodpovědné za výzkum a vývoj s provozy v Evropě, Severní Americe a Asii.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!