Nová pneumatika Firestone Performer Row Crop

22 října 2013, 23:46

Firestone vyvinul s novou řadou pneumatik Performer Row Crop další řešení pro celosvětový trend zvyšování velikosti a hmotnosti zemědělských strojů. Pneumatiky Performer Row Crop snižují náklady pro konečného uživatele a maximálně zvyšují efektivitu práce díky své vysoké nosnosti, dlouhé životnosti a excelentní trakci, která umožňuje dosahovat vyšších rychlostí.

Vysoká nosnost
Technický vývoj činí z rozprašovačů, stejně jako ostatních zemědělských strojů, produktivnější, efektivnější a univerzálnější vozidla. To znamená, že jsou výkonnější, větší a těžší. Výzvou pro vývojáře značky Firestone bylo přizpůsobit pneumatiky pro provoz s větším zatížením. Díky vyztužené kostře a ocelovému kordu nabízejí pneumatiky Performer Row Crop možnost převážet těžší nádrže a přepravovat je vyššími rychlostmi při zachování naprosté bezpečnosti a komfortu. Výsledkem je vyšší efektivita při realizaci postřiků.

Patentovaná technologie žeber se dvěma úhly zakřivení
Všechny rozměry pneumatik Firestone Performer Row Crop jsou vybaveny jedinečnou a patentovanou technologií vzorku tvořeného žebry se dvěma úhly zakřivení. Díky větší styčné ploše poskytují přibližně o 4% vyšší trakci než pneumatiky se standardním dezénem. Dezén disponuje navíc velmi dobrými samočisticími schopnostmi, zabraňuje ulpívání bláta na pneumatikách a omezuje narušování půdy, čímž dále přispívá k vylepšené trakci.Stejně jako na poli vylepšil Firestone efektivitu práce také na silnici zvýšením rychlostního indexu. Pneumatiky Performer Row Crop umožňují zemědělcům rychlou jízdu na jakémkoli povrchu, což má za následek značné úspory. Pneumatiky se vyznačují také vynikající precizností a poskytují dobrý jízdní komfort a reakce na řízení, a to i při rychlejší jízdě.

Logo „Field Care“
Firestone představuje společně s novými pneumatikami Row Crop také logo „Field Care“ na bočnicích pneumatik, které symbolizuje důležitost životního prostředí a technologií přispívajících k jeho ochraně. Globální růst počtu obyvatel pokračuje, přičemž již v roce 2050 může žít na naší planetě až 9 miliard lidí. Rozloha využitelné orné půdy zůstává přitom omezená. Zvyšování produktivity a ochrana životního prostředí stojí proto ve středu pozornosti současného zemědělství. Firestone má potřebné know-how ke zvyšování efektivity a ziskovosti zemědělských činností při současné ochraně nejcennějšího aktiva zemědělce: úrodné půdy.

Pneumatiky Firestone Performer  Row Crop jsou úzké, aby umožňovaly precizní řízení mezi plodinami, mají vysokou nosnost, která snižuje počet nutných jízd, a disponují vzorkem s žebry se dvěma úhly zakřivení pro zvýšení trakce při současné minimalizaci narušování půdy. Výsledkem je zvýšení výnosu a zisku zemědělce.

„Firestone se soustředí na řešení, která umožňují zemědělcům pracovat efektivněji a zároveň chránit životní prostředí. Nové pneumatiky Performer Row Crop jsou v souladu s touto filozofií navrženy pro maximální efektivitu na poli i silnici díky vysoké nosnosti a vysokému rychlostnímu indexu. Zemědělci mohou díky tomu používat větší nádrže a šetřit čas při realizaci postřiků,“ říká Harald Van Ooteghem, vedoucí marketingového plánování ve společnosti Bridgestone Europe.

Pneumatiky Firestone Performer Row Crop jsou nyní k dispozici na trzích náhradní spotřeby i originální výbavy zemědělských strojů v několika rozměrech. Více informací o tomto novém produktu naleznete na nové webové stránce Firestone na adrese www.firestone.eu/agri.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!