Pneumatika Firestone Giant nalezla první uplatnění v Dánsku

22 října 2013, 23:43

Bylo jen otázkou času, kdy začne největší zemědělská pneumatika na světě pracovat na poli. Poprvé na evropském kontinentu nalezla nová pneumatika Firestone DT23 s rozměrem 850/75 R 42 uplatnění v Dánsku.

Kristian Kappel z rodinného statku Brunshøjgaard v dánském Thy se poprvé setkal s touto pneumatikou na místní zemědělské výstavě v červnu 2013. Jakmile se přesvědčil o vynikajícím výkonu a efektivitě pneumatiky Firestone DT23, objednal sadu čtyř pneumatik, která byla během několika týdnů, s dostatečným předstihem před obdobím sklizně, dodána na kolech se speciálními ráfky a připravena k montáži na Kappelův traktor Steiger 450.

Velká pneumatika DT23, vyráběná společností Firestone v USA, umožňuje získat maximum z nové generace těžkých traktorů s výkonem více než 368 kW (500 k). Rodina Kappelova se rozhodla pro tuto pneumatiku z důvodu vylepšené trakce, minimálního zhutňování půdy a snížené spotřeby paliva: „Tyto pneumatiky jsme si vybrali, protože jsme pro náš traktor Steiger 450 potřebovali lepší trakci,“ vysvětluje Kristian Kappel. „V minulosti měl traktor problémy se stabilitou v náročných podmínkách. Jedním řešením by byla dvoumontáž pneumatik, ale protože jezdíme po mnoha úzkých cestách, tak by to nebylo v našich podmínkách přínosné. Nicméně díky pneumatice Firestone DT23 máme i s jednoduchou montáží mnohem větší styčnou plochu, což znamená, že můžeme přenášet na povrch větší výkon než dosud.“

Kromě toho nízký tlak vzduchu v pneumatice Firestone DT23 a nižší hmotnost minimalizují zhutňování půdy a spotřebu paliva, čímž se zvyšují výnosy zemědělských plodin při nižších nákladech na jejich pěstování: „Montáží nových pneumatik jsme snížili hmotnost o cca 1,3 tuny v porovnání se starými koly. V kombinaci se snížením tlaku vzduchu v pneumatikách na 0,8 baru to představuje velký přínos v prvních 30 až 40 centimetrech, což je velmi důležité ve větších hloubkách v půdě,“ říká Kristian Kappel.

Trend k větším zemědělským podnikům a větším, výkonnějším zemědělským strojům klade obrovské požadavky na pneumatiky, které musí držet krok s novými technologiemi. Impozantní pneumatika DT23, používající novou technologii AD² „Advanced Deflection Design“ společnosti Firestone, těmto nárokům s velkou rezervou vyhovuje díky mnohem větší styčné ploše a vyšší nosnosti v porovnání se standardními radiálními pneumatikami.

Pneumatika DT23 s vnějším průměrem 2,32 metru má rozměr 850/75 a je určena pro ráfky s průměrem 42 palců (107 cm). Váží 510 kg a má nosnost 9,5 tuny při rychlosti jízdy až 50 km/h.

Firestone je v celosvětovém měřítku vedoucím výrobcem pneumatik pro zemědělství, jehož nabídka zahrnuje kompletní paletu pneumatik pro všechny druhy strojů, včetně současných těžších a rychlejších vozidel.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!