Azkar rebranduje na DACHSER

23 května 2017, 9:24

AZKAR rebranduje na DACHSER AZKAR rebranduje na DACHSER

Mezinárodní logistický provider DACHSER integroval svoji španělskou dceřinou společnost Azkar Group do své evropské sítě pozemních přeprav před čtyřmi roky. Nyní se národní organizace na Pyrenejském poloostrově přejmenují na DACHSER Spain a DACHSER Portugal.

Rebranding představuje vyvrcholení integračního procesu, který začal v lednu 2013 akvizicí Azkaru společností DACHSER. Obě firmy spolupracovaly již od roku 2007, o rok později DACHSER získal ve svém tehdejším partnerovi pro Španělsko desetiprocentní podíl.

Po akvizici DACHSER úzce propojil své pobočky ve Španělsku a Portugalsku se svojí evropskou sítí sběrné služby. Ze 70 denních importních a exportních linek v roce 2013 je to dnes 130 linek, počet zásilek z a do Evropy narostl ve stejném období o 40 procent.

Nově v DACHSER barvách

Rebranding je spojený s dokončením integračního procesu. V budoucnu se národní organizace budou jmenovat DACHSER Spain a DACHSER Portugal. Pět poboček v Barceloně, Bilbau, Malaze, Portu a Valencii už je rebrandováno v modro-žlutých barvách, další pobočky změní svůj kabát nejpozději do roku 2020. Z dvou tisíců rozvozových aut již dnes jezdí v DACHSER barvách přes 70 procent.

DACHSER na Pyrenejském poloostrově

Ve Španělsku a Portugalsku působí DACHSER se svojí divizí evropských pozemních přeprav European Logistics (dříve Azkar Group) a s divizí Air & Sea Logistics (dříve Transunion) a zaměstnává zde 3.353 lidí v 87 pobočkách. V obchodní oblasti Food Logistics DACHSER v rámci sítě European Food Network spolupracuje od začátku roku 2016 s partnerem Logifrío. Dohromady se společností DACHSER se řadí v pozemních přepravách jako exportně orientovaný tzv. one-stop-shop poskytovatel pro všechny logistické požadavky.  K tomu patří sběrná služba, celovozové přepravy, ale také skladování, služby s přidanou hodnotou a balíkové služby pro segment B2B. DACHSER Spain a DACHSER Portugal získávají nové zákazníky v obchodní oblasti pozemních přeprav mimo jiné i díky speciálním řešením DIY-Logistics a Chem-Logistics. Pro zákazníky z chemického průmyslu bylo v roce 2016 ve 48 pobočkách zřízeno oddělení pro nebezpečné zboží. Jedna pobočka je již ohodnocena systémem SQAS.

Divize letecké a námořní přepravy ve Španělsku a Portugalsku, kterou vede Federico Camañez, Managing Director Air & Sea Logistics Southern Europe, má jedenáct poboček na největších letištích a námořních přístavech a slouží pro napojení na mezikontinentální trhy. K tomu byla v roce 2017 v Madridu zřízená gateway pro letecké přepravy.

V roce 2016 přepravil DACHSER na Pyrenejském poloostrově přibližně 20,5 milionů zásilek o celkové tonáži cca 3 miliony tun a dosáhl obratu okolo 741 milionů euro. Celkově nabízí DACHSER svým zákazníkům ve Španělsku a Portugalsku skladové plochy o velikosti 424.000 m2 s 362.000 paletovými místy.

Související články

DACHSER na veletrhu transport logistic v Mnichově
DACHSER na veletrhu transport logistic v Mnichově

Mezinárodní logistický provider DACHSER se prezentoval na předním světovém logistickém veletrhu transport logistic v Mnichově na téměř 800m2 jako společnost, která udává v logistice tón. Hlavním tématem jeho veletržní expozice byly možnosti pro vytvoření transparentních efektivních a flexibilních dodavatelských řetězců i aktuální vývoj digitalizace v logistice.

Dachser využívá vymezovací pytle pro bezpečnou nakládku
Dachser využívá vymezovací pytle pro bezpečnou nakládku

Mezinárodní poskytovatel logistických služeb DACHSER přináší do logistiky již více než 85 let nové nápady a často tak určuje trendy v celém oboru. Jednou z  inovativních praktických pomůcek jsou také vymezovací pytle s recyklovanou náplní používané při nakládce. Každý rok se v evropské síti DACHSER této pomůcky pro zabezpečení nákladu využije více než 40.000 kusů.

Společnost DACHSER – většinový vlastník irského partnera
Společnost DACHSER – většinový vlastník irského partnera

Mezinárodní logistický provider DACHSER se stal majoritním akcionářem svého partnera v Irsku společnosti Johnston Logistics Ltd. To umožňuje společnosti DACHSER rozšířit a posílit svou logistickou síť v severozápadní Evropě.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!