Oba Renaulty z dílny MKR Technology jsou v cíli Dakaru

, 18 ledna 2017, 8:23

Je dobojováno! 39. ročník Rally Dakar se po dvou náročných týdnech dostal do cíle. Do Buenos Aires přijely také dva kamiony z dílny MKR Technology.

Přestože v severočeském týmu panují smíšené pocity, kdy de Baarova posádka po předchozím smolném dnu přišla o umístění v elitní pětce, všichni zaslouží velké uznání. Únava a vyčerpání bylo obrovské, ale všichni bojovali vždy do poslední chvíle na více než maximum. I když to mnohdy vypadalo marně, nikdo se nevzdal. Dakar je prostě o hrdinech a jejich heroických výkonech a ti u MKR prostě nechyběli.

1

„Holt si na větší úspěch musíme počkat. Ostudu jsme neudělali, vyhráli jsme dvě etapy, získali bronz, vedli jsme průběžnou klasifikaci. Šestkrát jsme byli v elitní desítce a navíc až do předposlední etapy to vypadalo na celkové páté místo. Když se na to podíváme takto, nemůžeme mluvit o fiasku, prostě štěstí nestálo na naší straně. Neodjedeme zrovna veselí, ale nemusíme mít ani svěšené hlavy. Radost mám určitě z toho, jak všichni ke všem nástrahám přistoupili. I když už člověk propadal marnosti a neměl sílu, nikdo nepolevil. Jen ta touha nás dovedla až do cíle, což byl vlastně náš hlavní cíl, dojet do Buenos Aires,“ začal bilancovat Mario Kress, šéf konstruktérského týmu MKR Technology.

2

Závěrečná etapa z Ría Cuarta do Buenos Aires už byla prakticky jen transportní. Rychlostní zkouška měla jen symbolických 64 kilometrů a pořadatelé do ní posádky pustili nikoli podle dojetí předchozí etapy, ale podle celkového hodnocení. Piloti severočeských renaultů Pascal de Baar a Martin van den Brink byli tentokrát rádi, že se do ní vůbec mohli pustit. V té předposlední v pátek 13. oba jejich speciály potkaly velké technické potíže, smůla jako hrom! S velkou ztrátou dojeli do bivaku, kde tým mechaniků naposledy zmobilizoval své síly a stroje v minimální době přichystal na závěrečné dějství. Poslední 12. etapu oba zvládli se ctí. Van den Brink projel v patnáctém čase, de Baar ve dvacátém. Zvítězil celkový vítěz 39. ročníku Rus Eduard Nikolajev s kamazem.

Nikolajev se z celkového vítězství raduje znovu po čtyřech letech. V celkovém ranku sestava Pascal de Baar, Martin Roesink a Wouter de Graaff v kamionu s číslem 510 skončila dvacátá a jeho týmoví parťáci z Mammoet Rallysport s kamionem 506 Martin van den Brink, Daniel Kozlovský a Marcel Blankestijn jsou čtyřiatřicátí. Hendikepovanému andorskému pilotovi Albertu Lloverovi z českého týmu Bonver Dakar Project, kterému tým MKR Technology připravoval závodní agregát, patří konečná čtyřiadvacátá pozice. „Dakar je už téměř za námi. Neskončil sice tak, jak jsme si přáli, ale musíme si z něj vzít jen to nejlepší, abychom sami mohli být ještě lepší. Vím, že na to máme, a věřím, že až se to jednou sejde, bude to pecka,“ vzhlíží k lepším zítřkům Mario Kress, autor projektu MKR Adventure.

3

Dakar 2017
Výsledky – 12. etapa (Río Cuarto-Buenos Aires, 64 km):
1. Nikolaev (Rus) Kamaz 34:25
2. Mardeev (Rus) Kamaz +0:33
3. Viazovich (Blr) Maz +0:44
4. Versluis (Ned) +1:09
5. Villagra (Arg) Iveco +1:25
15. van den Brink (Ned) Renault Trucks +4:06
20. de Baar (Ned) Renault Trucks +5:47
24. Llovera (And) Tatra +11:47
Celkově:
1. Nikolaev (Rus) Kamaz 27:58:24
2. Sotnikov (Rus) Kamaz +18:58
3. de Rooy (Ned) Iveco +41:19
4. Villagra (Arg) Iveco +1:00:04
5. Mardeev (Rus) Kamaz +2:26:50
20. de Baar (Ned) Renault Trucks +11:47:13
24. Llovera (And) Tatra +15:45:37
34. van den Brink (Ned) Renault Trucks +32:41:03

Související články

Dakar odstartoval se třemi kamiony MKR
Dakar odstartoval se třemi kamiony MKR

Je to tu! Slavný Dakar startuje a s ním také tři kamiony z dílny MKR Technology. Přesně na Nový rok se posádky slavnostně představily na startovním pódiu, aby hned v pondělí mohly vyjet do úvodní závodní etapy letošního 38. ročníku.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!