Začíná 2. ročník soutěže „Navrhni svoji Tatru“

22 prosince 2016, 8:58

Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS vyhlašuje již 2. ročník úspěšného projektu „Navrhni svoji Tatru”, který podporuje nejen technické vzdělávání v ČR a zájem veřejnosti o něj, ale také přispívá k rozvoji českého průmyslu. V rámci soutěže mohou všichni účastníci navrhovat nákladní vozidla značky Tatra nebo jejich dílčí konstrukční celky.

Soutěžící mohou vypracovávat návrhy tří témat – koncept nového hasičského/záchranářského vozidla pro rok 2020, návrh inovace v oblasti hnacího traktu (motor, převodovka) a nově také návrh kabiny některé z modelových řad TATRA FORCE či TATRA TERRA nebo nový návrh přední části (maska, nárazník) modelové řady TATRA PHOENIX. Návrhy by měly respektovat vyrobitelnost při nižších sériích a také povahu plněpohonných nákladních vozidel pro terénní či smíšený provoz.

tatra_navrhni_svoji_tatru

Jelikož jedním z cílů projektu je podpořit technické vzdělávání, uskuteční se na začátku roku 2017 přednášky konstruktérů a top manažerů společnosti TATRA TRUCKS na vybraných středních a vysokých školách především v Moravskoslezském kraji. Soutěž „Navrhni svoji Tatru“ je letos oproti loňskému ročníku zaměřena i na zahraniční účastníky, proto se mohou zapojit i zájemci ze zemí jako je Slovensko, Německo a případně i Maďarsko.

Soutěž je rozdělena na několik kategorií. Zapojit se do ní mohou studenti středních a vysokých škol, absolventi technických oborů a zájemci z řad veřejnosti. Účastníci budou moci odevzdávat své projekty skládající se z grafického, resp. konstrukčního návrhu a doprovodného textu až do 15. 5. 2017. Projekty lze zaslat dvěma způsoby: registrací a nahráním příloh do formuláře na stránkách www.tatra.cz/navrhni-tatru nebo poštou na adresu TATRA TRUCKS a.s., Areál Tatry 1450/1, 742 21 Kopřivnice s viditelným označením „Soutěž – Navrhni svoji Tatru“.

V druhé polovině května 2017 odborná porota, složená z manažerů automobilky, zástupců závodního týmu Tatra Buggyra Racing, mediálního partnera – časopisu Trucker a zástupců města Kopřivnice, vybere skupinu finalistů, kteří na slavnostním finále 26. 5. 2017 odprezentují své projekty. Následně budou vyhlášeni vítězové soutěže, kteří získají nejen věcné ceny či možnost praxe v automobilce, ale také pozvánku na Tatra Experience program, díky kterému se seznámí s chodem automobilky a vyzkouší si i jízdu na zkušebním polygonu.

Inspirací pro zájemce o soutěž může být vítěz minulého ročníku, student Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava Lukáš Mička, který po výhře strávil letní prázdniny na brigádě v technickém vývoji automobilky TATRA TRUCKS. Po letní brigádě dostal Lukáš Mička nabídku docházet do Tatry na praxi i během školního roku, kterou velice rád přijal.

Jsme rádi, že minulý ročník byl úspěšný a ukázal, že je zde mnoho talentovaných lidí se zájmem o automobilový průmysl. Těší mě, že můžeme spustit v pořadí již druhý ročník, který, jak doufám, přinese další skvělé projekty,“ uvádí generální ředitel TATRA TRUCKS Martin Bednarz. Více informací o projektu „Navrhni svoji Tatru“, jehož mediálním partnerem je časopis Trucker, naleznete ZDE.

Související články

TATRA TRUCKS získala cenu Tradiční česká značka 2016
TATRA TRUCKS získala cenu Tradiční česká značka 2016

Ve čtvrtek 24. listopadu 2016 proběhlo první slavnostní vyhlášení soutěže Česká značka 2016. Soutěž realizovala agentura Czech Top 100 na základě průzkumu realizovaného agenturou GfK. O výsledcích soutěže rozhodovala svým hlasováním široká veřejnost, která zvolila společnost TATRA TRUCKS nejlepší tradiční českou značkou roku 2016.

Trofeje Tatry před Dakarem 2017
Trofeje Tatry před Dakarem 2017

Soutěžní vozidla TATRA se v rámci přípravy na rallye DAKAR 2017 zúčastnila během roku celé řady soutěží v nichž zaznamenala prvenství a další zajímavá umístění. Velké ovace sklidil Martin Kolomý a David Vršecký se soutěžními vozy TATRA 815 „FAT BOY” a TATRA PHOENIX G2 na druhém ročníku setkání „Dakaristů” na konci března v Sosnové.

Výroční kalendář TATRA 2017
Výroční kalendář TATRA 2017

V roce 2017 oslaví TATRA významné výročí – 120 let výroby vozidel se spalovacím motorem. K této příležitosti vznikl kalendář se třinácti vybranými modely vozidel značek NW a TATRA reprezentujícími nejdůležitější milníky ve vývoji automobilů z Kopřivnice.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!