Mezinárodní logistický provider DACHSER zabezpečuje ve svém skladu na severu Francie logistiku pro šampaňské. Každý rok zde odbaví zásilky s téměř 13 miliony lahví šumivého vína a dalšími destiláty z regionu Champagne.
Logistika pro tak citlivé a luxusní zboží, jakým jsou ušlechtilá šumivá vína a drahé lihoviny, musí být na té nejvyšší úrovni. Pobočka DACHSERU ve francouzské Remeši se skladem o velikosti 18.000 m2 splňuje i ty nejnáročnější podmínky. Je zde instalován chladicí systém, který umožňuje regulovat teplotu tak, aby sklad simuloval prostředí stejné jako v klasickém vinném sklípku. O logistiku, celní řízení a služby s přidanou hodnotou se pak starají specialisté s dlouholetými zkušenostmi s tímto specifickým segmentem trhu. DACHSER umí absorbovat sezonní výkyvy v poptávce po šampaňském a přizpůsobit vychystávací a skladovou kapacitu pro sezonní špičky. Svým zákazníkům nabízí například kompletaci displejů nebo akční příbaly, tzv. on-packs, a další služby s přidanou hodnotou. Kromě toho má DACHSER i status oprávněného hospodářského subjektu (tzv. AEO) a vyřizuje za své zákazníky všechny celní formality týkající se spotřební daně na alkohol.
Logistický provider DACHSER většinou jako jeden z prvních pozná, jak se trhy se zbožím jeho zákazníků chovají. V případě šampaňského je největší poptávka o svátcích na konci kalendářního roku a také během Velikonoc. Výkyvy ale logistici v Remeši zaznamenávají také v období konání velkých akcí světového formátu, jako jsou například filmový festival v Cannes či hlavní zimní sezóna v proslulém lyžařském středisku Courchevel.
A kam zboží z Remeše míří? S podílem téměř 55 procent konzumuje nejvíce šampaňského Francie. 25 procent šampaňského se vyváží do zemí EU a 15 procent do zbytku světa. Nejdůležitějšími nakupujícími zeměmi jsou Anglie, USA, Německo, Itálie, Belgie a Japonsko. Rusko a Čína jsou ve spotřebě šampaňského na vzestupu a mezi země, kam DACHSER šampaňské exportuje, se řadí dokonce i Spojené arabské emiráty.
Blíží se konec roku, a tak je dobré si připomenout, k čemu se šampaňské nejčastěji podává. Tradičně je to k dezertu, ale věřte tomu nebo ne, servírovat se může při jakékoliv příležitosti. Pinot noir (Rulandské modré) se hodí nejlépe k červenému masu, Chardonnay je zase perfektní ke sladkému, ale protože se šampaňské vyrábí ze směsi odrůd, můžete si ho užít s jakýmkoliv pokrmem. Stále však zůstává luxusním šumivým vínem pro speciální příležitosti.
Komentáře