Scania školí pomocí chytrých brýlí

17 února 2021, 7:48

Výrobní závod Scania Zwolle našel kreativní a efektivní způsob, jak vyřešit problém, kdy se nesmíte setkávat, ale přesto se potřebujete naučit, jak smontovat motor nebo převodovku. Na pomoc využívá chytré brýle.

Scania školení

Dosud Scania používala pro práci a komunikaci na dálku schůzky na platformě Teams. Když však pracovníci výrobního závodu ve Zwolle potřebovali praktické školení, našla své uplatnění nová technologie: chytré brýle.

Jsou to speciální brýle umožňující video komunikaci tím, že přenášejí to, co vidí člověk, který je má nasazené. Stephan van der Burg, vedoucí týmu ve výrobním závodě Scania Zwolle, pomocí nich ukázal svým kolegům, jak smontovat motor. Připravovalo se zahájení výroby nového motoru V8 a nové převodovky a v krátké době bylo třeba vyškolit mnoho kolegů.

Stephan van der Burg měl nasazené brýle a jeho kolegové na svých obrazovkách viděli to, co viděl on. Ruce měl volné na práci a mohl zároveň vysvětlovat, co právě dělá. Jeho kolegové mu mohli na dálku pokládat otázky, stejně jako kdyby se všichni fyzicky sešli při školení.

„Pro všechny to byla nová zkušenost, ale nakonec to považovali za velmi zajímavé a užitečné“ řekl.

Chytré brýle vypadají futuristicky a mnozí zaměstnanci o nich chtěli vědět více: co to je, co to umí a co se s tím dá dělat? Jedná se o kreativní způsob, jak pořádat školení a kurzy nebo komunikovat na dálku v dobách, kdy je práce z domova častá.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!