Společnost Tenneco podepsala smlouvu o převzetí Öhlins racing

19 listopadu 2018, 16:44

Firma Tenneco 15. listopadu 2018 oznámila, že podepsala definitivní smlouvu o koupi společnosti Öhlins Racing. Jde o švédskou technologickou společnost, která vyvíjí prémiové systémy zavěšení a komponenty pro automobilový průmysl a motorsport.

Společnost Tenneco podepsala smlouvu o převzetí Öhlins racing

“Během 20letého vztahu společností Tenneco a Öhlins byly na trh dodávány špičkové produkty inteligentního zavěšení, poskytující strategický vstup do moderních výkonnostních komunit s prémiovými značkovými produkty a patentovanou technologií Continuous Controlled Electronic Suspension Valve (CES),” řekl Brian Kesseler, generální ředitel  Tenneco. “Technologický tým společnosti Öhlins nám umožní rychle rozvíjet nabídku našich výrobků pro stávající i budoucí zákazníky a také nám pomůže získat větší podíl na rozvíjejících se trzích s mobilitou. Jsem potěšen, že mohu příjmout tým Öhlins jako důležitou součást naší nové Aftermarket a Ride Performance společnosti. “

Přínos Öhlinsu spočívá v urychlení vývoje inteligentního zavěšení pro prvovýrobu (OE) a také urychlí čas uvedení na trh. Také zlepší portfolio společnosti Tenneco na trzích s větší mobilitou a přidá řadu špičkových produktů Öhlins pro OE, aftermarket a motorsport.

Zakladatel Kenth Öhlin si ponechá menšinový podíl Öhlins a partnerství s Tenneco, aby zajistil kontinuitu ve své strategické a technologické vizi.

Řekl: “Jsem hrdý na tým Öhlinsu a na všechno, čeho jsme dosáhli za posledních 43 let. Jsme nadšeni, že i nadále dodáváme inovativní technologie, které se mohou rychleji prosadit, díky plné podpoře společnosti Tenneco.”

Očekává se, že sloučení bude ukončeno v prvním čtvrtletí roku 2019. Celková hodnota transakce je přibližně 160 milionů dolarů.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!