Část skupiny Nordic Forum kupuje Mekonomen AB

9 července 2018, 21:34

Minulý týden jsme přinesli informaci o možném prodeji distribuční skupiny Nordic Forum. Nyní již známe oficiální prohlášení: část Nordic Forum bude prodána koncernem HELLA firmě Mekonomen, ve které má podíl LKQ Corporation.

Výše transakce činí 395 milionů eur. Kromě toho bude prodávajícímu vyplacen zisk, který společnosti vygenerovaly od 30. listopadu 2017. Akvizice podléhá schválení příslušnými Loga fúzujících firemantimonopolními úřady. Strany však očekávají, že bude uzavřena ve třetím čtvrtletí roku 2018.

Počáteční spekulace předpokládaly, že celá skupina Nordic Forum půjde přímo do rukou LKQ. Transakce se nakonec týká pouze části skupiny, a to dánské společnosti FTZ Autodele & Verktoj a polského Inter-Teamu, který v České republice otevřel v Praze před dvěmi lety svou pobočku (více v našem článku ze dne 16.5.2016).

V Nordic Forum pod vedením koncernu HELLA zůstane norský Hellanorem a aktivity e-commerce (obchod UCANDO). Společnost LKQ Corporation nekupuje firmy přímo. Účastníkem transakce je skandinávský Mekonomen AB, ve kterém však americký gigant drží více než rok 26,5 % akcií.

FTZ a Inter-Team zaměstnávají celkem okolo 2.500 lidí. Společnosti dosáhly ve finančním roce 2016/2017 celkových tržeb přibližně ve výši 480 milionů EUR. To odpovídá zhruba 7 % konsolidovaného prodeje skupiny HELLA.

„Prostřednictvím akvizice firem FTZ a Inter-Team si upevníme pozici předního distributora automobilových dílů ve Skandinávii a vstoupíme do Evropy s naší strategií, což je pokračující konsolidace na tomto kontinentu. FTZ a Inter-Team jsou dvě dobře řízené společnosti, které se budou dále rozvíjet v rámci stávajících firemních struktur a značek, jako nezávislé společnosti ve skupině.“ – dodal Pehr Oscarson, prezident a generální ředitel společnosti Mekonomen.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!