DACHSER zavádí nákladní vozidla na elektropohon

29 ledna 2018, 11:07

DACHSER je prvním zákazníkem plně elektrického kamionu FUSO eCanter od značky Daimler. Od jara 2018 nasadí DACHSER dva rozvozové vozy pro zásilky určené do centra Berlína a Stuttgartu.

DACHSER nasadí nákladní vozy na elektropohon

„Tyto vozy jsou základní stavební kameny našeho projektu City Distribution a doplňují náš inovativní a udržitelný koncept pro zásobování center měst,“ vysvětlil na evropském setkání s médii v Berlíně Stefan Hohm, Corporate Director, Corporate Solutions, Research & Development společnosti DACHSER. V rámci tohoto projektu kombinuje DACHSER osvědčené logistické modely s novými nápady tak, aby vyvinul udržitelné a ekonomické obchodní modely budoucnosti pro doručování tzv. poslední míle.

Na základě reálných požadavků konkrétního města mohou všechny pobočky společnosti DACHSER implementovat řešení na míru z DACHSER ToolBoxu, modulárního nástroje pro realizaci City Logistiky. K tomu patří i sestavení vhodného vozového parku pro zásobování center měst.

Obě vozidla FUSO eCanter budou nasazena u dlouhodobých přepravních partnerů DACHSERU v Berlíně a Stuttgartu pro dodávky sběrné služby. Jejich úkolem bude doručovat palety s průmyslovým zbožím buď do mikrohubů nebo přímo k zákazníkům.

Podle modelu a způsobu použití mají plně elektrické vozy FUSO eCanter dojezd okolo 100 km a užitnou hmotnost až 3,5 tuny. Elektrický pohon vozidla se skládá ze šesti vysokovoltových lithium-iontových akumulátorů (každý s 420 V a 13,8 kWh).

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!