Nové plynové autobusy Arriva vyjíždí

18 července 2017, 11:00

V těchto dnech začínají na Kladensku jezdit nové autobusy na stlačený zemní plyn, do provozu je nasazuje společnost ČSAD MHD Kladno ze skupiny Arriva. Osmnáct standardních autobusů a devět kloubových vozů bude jezdit především na příměstských linkách PID i na některých spojích SID. Všechny autobusy jsou nízkopodlažní, mají klimatizaci a také wi-fi. Celkem jich Arriva nakoupila 27.

„Zakoupili jsme nové autobusy v hodnotě 194 milionů korun z projektu, na který je poskytována podpora ve výši 85 % z Evropské unie, konkrétně z Integrovaného regionálního operačního programu. Plynové autobusy pomohou výrazně snížit emisní zátěž našeho regionu, konkrétně nové autobusy vypustí do ovzduší za rok o 1.185 tun méně emisí škodlivých částic než rušené staré naftové autobusy,“ říká ředitel ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa„V provozu je už všech 18 standardních autobusů, devět kloubových dorazí na začátku července. Kladensko vstoupí v srpnu do systému Pražské integrované dopravy a právě kloubové autobusy nasadíme na nové lince řady 300 mezi Kladnem a pražským Veleslavínem.“

S autobusy se setkají cestující hlavně na příměstských, tzv. třístovkových linkách v okolí Kladna a Prahy.

Právě autobusy na stlačený zemní plyn, tedy na CNG, nakupuje kladenský dopravce už poněkolikáté.  I s těmito novými vozy překročil počet ekologických autobusů na CNG už 40 % všech vozidel ČSAD MHD Kladno. Z celkových 170 autobusů jich bude 73 jezdit na plyn.

Jedná se o moderní autobusy od českého výrobce SOR. Standardní autobusy jsou pro příměstské linky dvoudveřové a mají včetně sklopných sedadel 41 míst k sezení a 38 ke stání. Kloubové vozy jsou třídveřové, mají 54 míst k sezení a dalších 82 ke stání. „Vybrali jsme plně nízkopodlažní vozidla s bezbariérovým nástupem pro vozíčkáře a maminky s kočárky, jsou plně klimatizované a cestující se mohou během jízdy zdarma připojit na internet přes wi-fi,“ popisuje Landa. Tím ovšem plány na obnovu vozového parku nekončí. Pro první čtvrtletí roku 2018 má ČSAD MHD Kladno v plánu koupit dalších 27 nízkopodlažních autobusů s pohonem na CNG, tentokrát pro městskou dopravu v Kladně.

Související články

Arriva mění strukturu
Arriva mění strukturu

Arriva Transport Česká republika změnila k 1. červnu 2017 svou organizační strukturu a sloučila některé provozní společnosti. Cílem změny je úspora nákladů a logičtější členění organizace podle činností, které jednotlivé společnosti vykonávají.

ArRevue 1/2017 časopis skupiny ARRIVA
ArRevue 1/2017 časopis skupiny ARRIVA

První letošní číslo ArRevue se věnuje hned několika zajímavým tématům. Přináší rozhovor s generálním ředitelem Danielem Adamkou, dále reportáž o nových elektrobusech, o bezkontaktních platbách v autobusech Arriva, novinky a zajímavosti z ostatním zemí, kde Arriva působí a další pestrá témata.

Do Německa s autobusem DB IC Bus za akční ceny
Do Německa s autobusem DB IC Bus za akční ceny

Společnost ARRIVA si připravila pro svoje pasažéry novinku. Nově  lze v jejich eshopu zakoupit jízdenky na Deutsche Bahn IC Bus, který Vás dopraví každý den z Prahy do Lipska, Norimberku, Mannheimu či Mnichova a zpět.

10 nových elektrobusů jezdí v Třinci
10 nových elektrobusů jezdí v Třinci

Třinec slavnostně pokřtil 10 nových elektrobusů pro městskou hromadnou dopravu. Stal se tak lídrem městské elektromobility v Česku – nikde jinde tak početnou flotilu nemají.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!