TimoCom: Telematika se stává nezbytnou součástí světa logistiky

14 května 2014, 13:14

Být u zákazníka „just in time“ je alfou a omegou moderního dodavatelského řetězce. Kdo chce zůstat dlouhodobě konkurenceschopný, musí se chovat ekonomicky, úsporně a jednat prozákaznicky. Těchto cílů lze dosáhnout optimálním vytížením vozového parku a systematickým řízením dopravních procesů.

Spediční společnost Logistik in XXL proto již čtrnáct let sází na spojení burzy nákladů a telematických systémů. Aby v toku zboží zajistila nejvyšší možnou transparentnost, vybavila dvacet devět ze svých sto osmdesáti vozů řešením Daimler FleetBoard, které patří mezi evropskou špičku v oboru. A jako zákazník TimoCom profituje tato logistická firma hned dvakrát, jelikož poskytovatel telematických internetových služeb Daimler Fleetboard je zároveň partnerem TC eMap®, platformy pro sdružené sledování vozidel nezávislé na poskytovateli. 

Fleet management: Inovace ruku v ruce s komunikací

Telematika zažívá v logistice skutečný boom. Moderní nástroje přinášejí úsporu nákladů ve spotřebě, prostojích a komunikaci, čímž významně přispívají k vyšší efektivitě. Volker Asche, jednatel společnosti Logistik in XXL, si tento potenciál uvědomil již v roce 2000 a data ze svých nákladních vozů od té doby zpracovává pomocí GPS systémů. „Naši disponenti jsou tak schopni v reálném čase určit, kde se zboží nachází, optimálně plánovat trasy a vždy poskytnout zákazníkům aktuální informace o pohybu nákladu. Díky propojení Daimler FleetBoard s burzou nákladů od TimoCom navíc vidíme celou flotilu na jedné obrazovce, a nemusíme tak přepínat mezi různými okny. Zároveň ubylo zdlouhavých telefonátů s řidiči, aniž by to jakkoliv omezilo tok informací,“ říká manažer logistiky Asche. Firma má 350 zaměstnanců a s tímto komplexním řešením se jí daří zajistit nejen optimální vytížení vozidel, ale také ve všech směrech bezproblémový průběh jízd po celé Evropě.

Přehledný a transparentní systém

Německá společnost Logistik in XXL byla jedním z pilotních zákazníků, kteří významně podpořili vývojovou fázi TC eMap® s integrovanou funkcí sledování vozidel. „O výhodách jsme naprosto přesvědčeni. Náš poskytovatel telematiky Daimler FleetBoard je s TC eMap®  přímo propojen, takže nám stačí jen jedno přihlášení k TimoCom,“ dodává Asche. Disponenti navíc mohou při vkládání volných vozů zdůraznit možnost jejich lokalizace, což posílí důvěru potenciálních zasilatelů. Že je téma bezpečnosti přeprav stále aktuálnější, potvrzuje také zástupce společnosti TimoCom Marcel Frings: „V rámci burzy zaznamenáváme rapidní nárůst registrovaných vozidel. Význam tématu pro náš obor dokládá také kooperace s aktuálně sedmdesáti osmi poskytovateli telematiky. Těší nás zejména spolupráce s Daimler FleetBoard, jedním z nejpoužívanějších systémů, který je v TC eMap® integrován.“ Také Volker Asche z Logistik in XXL je s rozhraním více než spokojený. „Díky partnerství s TimoCom je naše každodenní práce ve spedici skutečně efektivní, navíc nám umožňuje dostát rostoucím požadavkům zákazníků.“

Více informací o Daimler FleetBoard a TimoCom najdete na www.fleetboard.com a www.timocom.cz.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!