DHL přebírá logistiku společnosti Eaton

16 října 2013, 10:10

Společnost DHL Supply Chain rozšiřuje v České republice portfolio svých zákazníků o firmu Eaton Elektrotechnika, předního výrobce a distributora elektrotechnického zařízení. Na základě dohody došlo k převzetí provozu logistického centra společnosti Eaton v Pohořelicích, jež nadále ponese logo DHL.

„Společnost Eaton se rozhodla outsourcovat logistickou část své činnosti a DHL dokázala nabídnout řešení, jež bylo prvním krokem k finální dohodě o spolupráci a převzetí provozu logistického centra v Pohořelicích. Celá operace proběhla v rámci jediného měsíce, což byla velká výzva pro obě strany,“ uvedl Jan Vymazal, Business Unit Manager DHL Supply Chain. DHL tak bude v Pohořelicích provozovat již páté logistické centrum. Celková skladovací plocha zdejších skladů DHL se zvýší na více než 122.000 m2.

Po úspěšném převodu provozu se nyní ve spolupráci obou stran podle plánu redukuje skladovací plocha z původních 15.200 m2 na 7.000 m2. „Zmenšení plochy skladu o více než 50%, optimalizace jeho uspořádání na základě ABC analýzy a sdílení kapacity v rámci pohořelických provozů přinesou společnosti Eaton vyšší produktivitu, flexibilitu a úspory v provozních nákladech, jako jsou nájmy techniky, energie a dodávky spotřebního materiálu,“ vysvětluje J. Vymazal.

Společnost Eaton Elektrotechnika, dříve Moeller, zajišťuje regionální distribuci elektrotechnických komponent, např. spínačů, stykačů, relé, komponentů pro řízení motorů a pohonů, jisticích prvků obvodů apod. Do portfolia firmy Eaton v Pohořelicích taktéž patří montáž a distribuce rozvodnic a rozváděčových skříní.

Se zákazníkem Eaton přichází do DHL 68 zaměstnanců, kteří budou nadále zajišťovat chod skladu. Proces převodu zaměstnanců byl se společností Eaton detailně konzultován již od konce května. Zaměstnanci měli možnost získat informace o převodu prostřednictvím skupinových i individuálních schůzek se zástupci personálního oddělení a setkání s podnikovým právníkem.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!