BUGGYRA RACING – ZOLDER 2017

19 září 2017, 10:51

Lacko s Vršeckým si po nepříliš povedeném prvním dnu na belgickém okruhu spravili chuť a v neděli si dojeli pro dvě pódiová umístění, přičemž Lacko vyhrál první jízdu. Do značné míry tak eliminoval ztrátu ze soboty a do Francie si poveze náskok 53 bodů. Zásluhou bodového přísunu obou jezdců dokázal tým Buggyra Racing navýšit svůj náskok v Poháru konstruktérů.

Sobota

Superpole 
Adam Lacko si v sobotním superpole vybojoval nejrychlejším časem start do prvního závodu víkendu z první pozice. „Paráda. Jsem spokojený. I když zde není pole position jasná výhoda, protože po první levé následuje řada pravotočivých zatáček, takže bude hodně záležet na startu. Auto funguje skvěle, budu bojovat,“ zaradoval se průběžný lídr šampionátu po sobotní kvalifikaci.

David Vršecký se o rychlejší čas, opět jako v Mostě, přetahoval s Lenzem a do závodu nakonec odstartuje ze třetí řady, právě po boku Německého pilota. „Jeli jsme teď v podstatě poprvé na suchu. Od včera jsme ladili brzdy, protože mi v druhém tréninku prasknul zadní kotouč, takže si ještě trochu zvykám. V druhém kole jsem jel více na hranu a podařilo se mi zajet lépe, škoda že Lenzovi taky. Ale uvidíme v závodě. Ze třetí řady se dá bojovat o podium,“ uvedl Vršecký.

První závod 
Technicky náročný okruh v Belgii prověřil jak piloty, tak techniku. Na tu v prvním závodě doplatil Adam Lacko, který v průběhu pátého kola musel ze závodu nedobrovolně odstoupit. Důvodem byly potíže s řazením. „Nevím, co se stalo, ale najednou nešlo zařadit. Je škoda si to takto dramatizovat. Mám pocit, že Zolder pro mě začíná být prokletý,“ povzdechl si Lacko, který zde za poslední tři roky vždy nejméně jeden závod nedokončil.

Dvojnásobný evropský a novopečený dvojnásobný čínský šampion David Vršecký si oproti startu polepšil o jednu pozici a závod dokončil na pátém místě. „Stefi (Halm) má dobré starty a nepodařilo se mi si jí pohlídat za sebou. V polovině závodu se mi přehřály brzdy a musel jsem si hlídat, abych se vůbec udržel na trati. Bylo z toho nakonec celkem drama,“ prohlásil Vršecký.

Druhý závod
Ve druhé sobotní jízdě předvedl Adam Lacko krásnou stíhací jízdu, když se ze sedmnácté pozice dokázal probojovat až na pátou. „Ihned po startu jsem se snažil tlačit dopředu, na okamžik jsem zahlédl Davida mimo trať. Nevím, co se tam přihodilo. Jsem rád, že se mi podařilo ztrátu z prvního závodu nenavýšit, když jsem dojel hned za Hahnem. Věřím, že zítra bude lépe,“ uvedl Lacko v paddocku.

David Vršecký se z důvodu kolize s Lenzem, který ho v úvodu poslal mimo trať, propadl pořadím a druhou sobotní jízdu dokončil až na desáté pozici. „V první zatáčce mě někdo vytlačil mimo trať a pak už jsem nemohl moc dělat. Musím se podívat na záznam, co se vůbec stalo,“ řekl ke druhému závodu Vršecký.

Neděle 

Superpole 
Adam Lacko zopakoval výkon ze sobotní kvalifikace a nejrychlejším časem si opět zajistil start z první pozice. „Měli jsme takový plán, že by bylo fajn startovat ze druhého místa, ale ten nevyšel. Hlavně jsem rád, že auto funguje a když to tak zůstane, tak věřím, že z toho tu bednu vybojujeme. Když jsem viděl Hahna na šestém místě po prvním kole, tak jsem si říkal, že bychom tu včerejší ztrátu mohli stáhnout, ale bylo mi jasné, že to tak nezůstane. Zadarmo nám do klína nic nespadne, takže budeme bojovat co to jde,“ řekl Lacko odhodlaně.

Druhý pilot týmu Buggyra Racing David Vršecký v Belgii zápolí především s nastavením brzd než se soupeři. Nedělní kvalifikace určila, že do třetího závodu odstartuje ze čtvrté řady. „Jelo se mi skvěle, jen jak zde pořád upravujeme brzdy, tak si na to musím neustále zvykat. Se sedmým místem moc spokojený nejsem, ale věřím, že v závodě to bude mnohem lepší,“ komentoval superpole Vršecký.

Třetí závod 
Průběžný lídr šampionátu Adam Lacko si po nepovedené sobotě spravil chuť a třetí jízdu vyhrál stylem start-cíl. „Dnes jsem si dal obzvlášť záležet, aby se mi první zatáčka podařila a vyšlo to. Mám obrovskou radost, hlavně z toho, že vše fungovalo na jedničku,“ radoval se Lacko, který si na své konto připsal jedenácté vítězství v této sezoně.

David Vršecký dokončil třetí závod na sedmé pozici a do poslední jízdy bude startovat z první řady. „Tlačil jsem to, co to šlo, po startu byla přede mnou nějaká strkanice, ale vyvázl jsem naštěstí bez problému. Teď nás čeká start z první řady, takže uvidíme, co z toho urveme,“ komentoval Vršecký předposlední jízdu víkendu.

Čtvrtý závod 
V posledním závodě víkendu se Adam Lacko dokázal probojovat z osmého místa na čtvrté a z velké části tak eliminoval ztrátu ze soboty. „Škoda, že jsem se neprobojoval až k Davidovi na podium. Na cílové rovince jsem jel už vedle Kisse, ale nepodařilo se mi útok dotáhnout do konce. Jinak opět jsme stáhli nějaké body, co jsme včera Hahnovi darovali. Nakonec odjíždíme celkem spokojeni,“ hodnotil čtvrtou jízdu Lacko, který odjíždí z Zolderu s 53 bodovým náskokem.

Dvojnásobný evropský šampion David Vršecký v Belgii opět potvrdil, že v neděli se mu daří lépe, když si v posledním závodě víkendu dojel pro stříbro. „Mám obrovskou radost. Snažil jsem se jet opatrně, protože trať byla kluzká a bylo to na hraně. Svůj cíl jsem zde splnil, takže jsem spokojený,“ řekl Vršecký ke čtvrté pohárové jízdě. Tým Buggyra Racing i přes nepovedenou sobotu navýšil zásluhou obou jezdců svůj náskok ve vedení v Poháru konstruktérů už na 44 bodů!

Související články

Lacko titulu o velký krok blíž!
Lacko titulu o velký krok blíž!

Buggyra byla doma prorokem, Lacko navýšil vedení. Přestože jsou závody na domácí půdě spojeny s tlakem na oba jezdce Buggyry, prokázali Adam Lacko s Davidem Vršeckým patřičné zkušenosti, které zúročili v suverénní vítězství. Náskok Adama Lacka narostl tři podniky před koncem šampionátu na šedesát bodů. David Vršecký na mosteckém okruhu zároveň zaznamenal nejlepší výsledek sezóny.

Lacko prozatím drtí konkurenci
Lacko prozatím drtí konkurenci

Lacko v tomto ročníku mistrovství Evropy trucků vsadil na strategii, podle které je nejlepší obranou útok. A tato strategie se zatím jeví jako vysoce efektivní. Pomineme-li sezónu 2015, ve které válcoval Kiss konkurenci málo vídaným způsobem, novodobá historie truckracingu, která se začala psát v roce 2005 sjednocením do jedné třídy, nezná případ průběžného lídra, který by […]

Vršecký se na čínském truckovém šampionátu vezl na vítězné vlně
Vršecký se na čínském truckovém šampionátu vezl na vítězné vlně

Druhý podnik čínského truckového šampionátu je minulostí. David Vršecký zvítězil v obou nedělních závodech a v Číně tak zatím letos přemožitele nenašel. Adam Lacko se v průběžném pořadí posunul na druhou pozici.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!