Instaforex Loprais Praga Team slaví stříbro

22 ledna 2024, 12:11

Dlouhé čekání je u konce. Aleš Loprais se na Rally Dakar vrací na stupně vítězů v konečném hodnocení kategorie kamionů. Po patnácti odhodlaných pokusech, spoustě dřiny a skvělých výkonů, ale i značné porci smůly se konečně dočkal vytoužené odměny i satisfakce. K bronzu, který vyválčil na Dakaru v roce 2007 ještě v Africe, přidává nyní také stříbro ze Saúdské Arábie. Navigátor Jaroslav Valtr ml. a palubní mechanik Jiří Stross si trofej z Dakaru odvážejí poprvé.

Dakar 2024 Loprais

Červeno-černá Praga V4S DKR se startovním číslem 602 bojovala při svém pátém startu na Dakaru od úvodních kilometrů na čele kategorie kamionů. Po druhém čase v prologu klesla po první etapě na čtvrtou příčku, ale o den později se vrátila na medailové pozice a ty už neopustila.

V závěru soutěže se Aleš Loprais s Jaroslavem Valtrem ml. a Jiřím Strossem navíc blýskli dvěma etapovými vítězstvími. Po včerejším úspěchu nenašli přemožitele ani v závěrečné etapě, která v pátek 19. ledna startovala i končila v Jambu na pobřeží Rudého moře. Rychlostní zkoušku dlouhou 174 km vyhráli o minutu a půl před Jaroslavem Valtrem starším.

V konečné klasifikaci kamionů patří Lopraisově posádce druhé místo s odstupem jedné hodiny a 54 minut od vítězného Martina Macíka ml., třetího Nizozemce Mitchela van den Brinka porazila o více než dvě a půl hodiny.

„Těžko se mi vše hodnotí takhle krátce po dojezdu, určitě budu potřebovat nějaký odstup, ale jednu věc můžu říct určitě hned: klobouk dolů před všemi v týmu. Celá parta se dala rychle dohromady a celou soutěž neskutečně odmakala. Děkuju, kluci!“ oceňuje Michal Valtr ml. a s úsměvem dodává: „Pro mě osobně je to první dojetý Dakar, takže asi dobrý. Ale Alešovi bych přál, aby to bylo ještě o stupeň výš.“

Aleš Loprais absolvoval Dakar už poosmnácté a podeváté se v cíli prosadil do první desítky. Ke dvěma sedmým, dvěma šestým, dvěma pátým, jednomu čtvrtému a jednomu třetímu místu dnes přidal první stříbro.

„V první řadě chci poděkovat celému týmu za jeho skvělou práci a našim rodinám, partnerům a fanouškům za obrovskou podporu, které si velmi vážíme,“ vzkazuje Aleš Loprais„Pro mě to byl po loňském Dakaru náročný návrat a jsem rád, že jsme to s posádkou a celým týmem zvládli. Přál jsem si víc, ale lépe to nešlo. Jsem vděčný za to, jak to je, a děkuju všem.“

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!