Podmol a tým Fesh Fesh připravili dokumentární filmy z Dakaru

24 dubna 2023, 10:35

Motocyklista a umělec Libor Podmol připravil ve spolupráci s ostravským týmem Fesh Fesh dva kratší, ale o to více nabyté filmy z Dakaru. Prezentovat je bude ve čtyřech vybraných kinech. Premiéra je naplánovaná 1. května ve Vlašimi, akce zavítá do Prahy, Ostravy a Olomouce.

První dokument je o mé cestě na letošní Dakar, kde jsem bohužel skončil hned v první etapě. Druhý je o týmu Fesh Fesh, který se v kamionech dostali do TOP 10. Kromě toho budeme o všech zážitcích vyprávět a diskutovat,“ prozradil program Podmol.

O momentech z prostředí závodů nebo o napínavých či bláznivých příhodách by mohl vyprávět celé dny. Ne jinak tomu bylo také při letošním ročníku Dakarské rallye, ve kterém Libor Podmol havaroval smolně hned v první etapě. A zlomil si šestý a sedmý obratel.

Můj příběh bude spíš postavený na tom, co se musí obětovat pro přípravu na Dakar. Začali jsme točit půl roku před startem. Makal jsem, užíval si jízdu po trati, ale pak přišla jedna chyba… Ano, bude tam hodně emocí,“ dodal Podmol.

V rámci dokumentu se vyzpovídali Podmolovi profesionální trenéři, mechanik, ale i freestyle motokrosový matador František Máca nebo designér helem Slimgrafix.

Snažil jsem se zjistit, co nás chlapy motivuje na sobě makat. Jestli se mi to povedlo uvidí lidi až v kině. Je to takový pravdivý dokument o dřině, motokrosu, rally a cestě za snem,“ dodal Podmol.

To posádka ostravského týmu Fesh Fesh – Vrátný, Boba a Martinec byla na Dakarské rallye úspěšnější, v celkovém pořadí brala skvělé deváté místo.

 „Jejich příběh je také velmi silný. Vždyť jeden z pilotů týmu, Albert Llovera, je na invalidním vozíku. Pokud se mu v poušti zastavil kamion, je velmi náročný pro něj přezout společně s dalšími kolo. Když jsem viděl, co všechno zažívali v depu, bylo to crazy,“ dodal Podmol. V programu bude také diskuze s diváky, talkshow, před kino se naveze závodní kamion. „Ukážeme lidem také závodní kamion, motorku a techniku. Na akcích bude také majitel týmu Fesh Fesh Tomáš Vrátný.

 DAKARSKÉ ŠÍLENSTVÍ TALKSHOW

01.05. – Vlašim, letní kino
17.05. – Praha, CineStar Černý Most
24.05. – Ostrava, kino Luna
25.05. – Olomouc, CineStar OC Globus

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!