Zlatý Huzink uzavřel Maroko stříbrem

7 října 2022, 8:58

Poslední závodní prověrka letošního Rallye Maroko přinesla severočeskému kamionu z dílny MKR Technology etapové stříbro. I tentokrát ale posádka s jistou nadsázkou může mluvit o smůle, která ji provází po celý závod. Do cíle totiž přijela zlatá, ale pořadatelé etapu zkrátili, a tak se pořadí počítalo z pasáže, na které byl pilot Gert Huzink druhý. V konečné fázi ale závěr přinesl radostné zakončení.

„Když to shrnu, byl to nejnáročnější a nejtěžší závod, co jsem kdy zažil. Všichni v týmu si hrábli na dno, jsme úplně mrtví,“ oddechl si v cíli Mario Kress, hlavní konstruktér hybridního speciálu ze svého chvalínského centra MKR Technology.

Rallye Maroko je u konce závěrečná 5. etapa zavedla posádky z Tan Tanu do Agadiru. Měřená rychlostní prověrka měla být původně dlouhá necelých tři sta kilometrů, ale pořadatelé etapu kvůli mlze z bezpečnostních důvodů zkrátili. Čas ve výsledkové listině se tak zastavil na předposledním průjezdovém bodu, kde byl nejrychlejším mužem za volantem pilot Martin Macík. Ger Huzink se svým hybridním renaultem na něj ztrácel necelé dvě minuty. Etapovým stříbrem holandská formace s českými kořeny uzavřela letošní marockou rallye.

V celkovém klasifikaci si Martin Macík jen upevnil svou pozici a stal se vítězem letošního ročníku v kategorii kamionů. Gert Huzink byl po všech útrapách šestý.

„Máme za sebou vskutku mimořádný týden, který nám ukázal, jak tvrdá rallye ještě může být. Byla to velká škola i co do získaných dat a zkušeností. Marocká rallye měla být zejména o testování a přípravách na Dakar a rozhodně máme mnoho podnětů, na kterých musíme pracovat. Velký dík ale patří klukům, kteří neúnavně makali a posádce, která bojovala navzdory všem nástrahám těžké trati,“ uzavřel letošní ročník marocké rallye šéf konstruktérského týmu MKR Technology Mario Kress.

Výsledky – 5. et (Laayoune – Tan Tan) –  249 km:

 1. Macík (CZE) Iveco 1:39:34
 2. Huzink (NLD) Renault Trucks +1:56
 3. Koolen (NLD) Iveco +3:38
 4. Vrátný (CZE) Ford +9:27
 5. Zuurmond (NLD) MAN +10:01

 Celkově:

 1. Macík (CZE) Iveco 18:55:43
 2. Koolen (NLD) Iveco +56:59
 3. Zuurmond (NLD) MAN +1:50:54
 4. Vrátný (CZE) Ford +1:59:02
 5. Mariezcurrena (ESP) Tatra +7:58:00
 6. Huzink (NLD) Renault Trucks +17:38:55

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!