Dakar 2022: Déšť zkrátil třetí rychlou etapu

5 ledna 2022, 8:54

Elitní desítku uzavíral při úterní 3. etapě severočeský kamion od MKR Technology. Zatímco pilot Pascal de Baar s ním ve zkrácené rychlé speciále dojel v desátém čase, jeho parťák Gert Huzink byl tři pozice za ním.

Dakar 2022

„Dnes to byla opravdu rychlá, ale přitom relativně krátká etapa. Při mnoha pasážích se jelo doslova s nohou na podlaze. Současné startovní pole v první dvacítce je velmi zkušené a zcela vyrovnané, takže pak rozhodují drobnosti,“ sdělil Mario Kress, šéf konstruktérského týmu MKR Technology.

Třetí etapa byla kvůli silnému dešti, který podmáčel část regionu Al Artawiyah, zkrácena. Závod se odehrál na smyčce kolem Al Qaysumah, ale etapa začínala až na úrovni průjezdního bodu CP1, čímž se měřený úsek zkrátil o zhruba sto kilometrů. Trať pokrýval těžký mokrý písek, ale nechyběly ani dlouhé duny, kterými se závodníci museli prodírat.

„S nohou na podlaze to umí každý, rozdíl se dal vytvořit pouze právě v dunách, ale tam jsme tentokrát udělali několik malých chyb a tím pár minut ztratili,“ nebyl spokojený třináctý Gert Huzink.

To jeho parťák si naopak jízdu pochvaloval.

„Nám se jelo velmi dobře. Oproti předchozí etapě, ve které jsem trpěl jako zvíře, dnes bylo skvělé odpružení a po jemném doladění tlaku v pneumatikách jsme mohli jet na sto deset procent,“ usmál se desátý Pascal de Baar.

Etapu vyhrál Rus Sotnikov, který si jen upevnil své celkové vedení. Oba severočeské renaulty zůstávají v průběžném hodnocení na stejných pozicích – de Baar desátý, Huzink jedenadvacátý.

Dakar během středeční 4. etapy míří na jih do hlavního města Rijádu, kde týmy stráví několik dnů. Před nimi je ale nejdelší speciála letošního ročníku, která má přes čtyři sta šedesát kilometrů. Celkem posádky budou muset ujet přes sedm set kilometrů. Na programu budou zrádné duny a kamenitý závěr.

Výsledky – 3. etapa – Al Qaisumah – Al Qaisumah (225 km):

  1. Sotnikov (RUS) Kamaz 2:43:25
  2. Karginov (RUS) Kamaz +1:10
  3. van Kasteren (NLD) Iveco +3:08
  4. Shibalov (RUS) Kamaz +4:22
  5. van den Brink (NLD) Iveco +7:59

10. de Baar (NLD) Renault +15:45

13. Huzink (NLD) Renault +16:47

 Celkově:

  1. Sotnikov (RUS) Kamaz 10:42:32
  2. Nikolaev (RUS) Kamaz +11:45
  3. Karginov (RUS) Kamaz +19:44
  4. Shibalov (RUS) Kamaz +27:05
  5. Loprais (CZE) Praga +47:08

11. de Baar (NLD) Renault +1:44:01

21. Huzink (NLD) Renault +5:02:00

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!