Huzink po největších dunách dojíždí druhý

, 11 října 2021, 13:59

Stříbrnou pozici si ve 2. etapě marocké rallye vyjel severočeský kamion z dílny Maria Kresse. Pilot Gert Huzink cílem projel necelých pět minut za vítězným Čechem Martinem Macíkem.

MKR Technology v Maroku

Na posádky v rámci druhého závodního dne čekal letošní nejdelší přejezd ke startu. Všechny etapy denně končí v bivaku Zagora, odkud se pak účastníci vždy vydávají na nový start. Tentokrát kamiony musely urazit přes dvě stě kilometrů, ale pořadatelé za odměnu slíbili speciálu v dakarském stylu označovanou za nejkrásnější letošního ročníku. Na trase posádky zdolávaly nejvyšší duny Marockého království. Ty jsou vysoké i sto padesát metrů a při zpáteční cestě se jelo opět přes duny Erg Chebbi. Krajina je navíc silně poznamená oslabeným turismem.

Odlehlé saharské zóny jižního Maroka jsou totiž zbaveny vyjetých tras od vozidel turistů holdujících vozům s pohonem 4×4, což posádkám znesnadňovalo navigaci. Severočeský renault z dílny MKR Technology si ale opět vedl na výbornou. Jen kvůli dvěma kratším zastávkám přišel o vedení a nakonec dojel necelých pět minut za vítězným Martinem Macíkem. Celkově si však stále drží vedoucí pozici.

Třetí etapa bude letošní nejdelší prověrkou. Na kamiony čeká více než tři sta čtyřicet kilometrů a celkem budou muset ujet přes šest set kilometrů.

Výsledky – 2. etapa (Zagora-Zagora, 319 km):

  1. Macík (CZE) Iveco 4:03:57
  2. Huzink (NLD) Renault Trucks +4:53
  3. Zuurmond (NLD) MAN +1:12:10

Celkově:

  1. Huzink (NLD) Renault Trucks 8:05:47
  2. Macík (CZE) Iveco +23:20
  3. Zuurmond (NLD) MAN +2:16:30

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!