MKR Technology: Hasiči přispěchali na 4. místě

, 9 ledna 2020, 8:24

Na fantastický úspěch si sáhl pilot severočeského kamionu od MKR Technology Richard de Groot. Jezdec týmu Firemen Dakar si ve 3. etapě dojel pro překvapivou čtvrtou pozici. A v takové konkurenci je z toho u holandských „hasičů“ náhle velké haló. A skvěle si vedly i další tři židovické speciály.

MKR Technology na Dakaru 2020

„Richard s posádkou měli takovou radost, že ani nevěřili tomu, jak skvěle zajeli. Zpočátku si mysleli, že je to snad nějaká chyba. Naši mechanici si z nich už začali dělat legraci, že to měli jako nácvik příjezdu k požáru, a proto jim budou muset někde něco zapálit, aby dojezdový čas byl vždycky co nejkratší,“ usmíval se spokojeně Mario Kress, konstruktér čtvrtého nejrychlejšího kamionu 3. dakarské etapy, který dělá čest svému názvu a nechybí mu ani hasičské majáky.

Úterní etapa měřila čtyři sta dvacet kilometrů. Posádky k nim musely urazit dalších téměř osmdesát. S měřenou speciálou si na okruhu, který začal a skončil v Neomu, nejrychleji poradil Andrej Karginov. Ruský Kamaz zvítězil s téměř pětiminutovým náskokem na druhého Bělorusa Vjazoviče. De Grootův kamion na čtvrtém místě zaostal za vítězem o čtvrt hodiny. Také další severočeské renaulty si mířily do elitní desítky. Pascal de Baar ji uzavřel, Martin van den Brink se do ní se svojí „Sherpou“ jen těsně nevešel, když cílem projel v jedenáctém čase. Potíže opět smolně přibrzdily nejsledovanější kamion Kressovy čtveřice – Huzinkův hybrid. Ten nakonec dorazil do cíle jedenadvacátý.

„Kluci se museli na trati zastavit kvůli potížím na diferenciálu. Naštěstí nic vážného, ale hodinu prostě ztratili,“ podotkl roudnický mechanik týmu MKR Technology Daniel Kozlovský.

Celý kvartet židovických kamionů si ale v celkovém hodnocení polepšil. Pascal de Baar poskočil na průběžnou devátou příčku, Richard de Groot je jedenáctý, van den Brink sedmnáctý a Huzink jedenatřicátý. V čele celkové klasifikace je Bělorus Vjazovič, za kterého se posunul vítěz etapy Karginov.

Ve středu Dakar pokračuje 4. etapou, která vyjíždí z Neomu a skončí v Al Ula. Během ní posádky musí zvládnout téměř šest set osmdesát kilometrů, z nichž je čtyři sta padesát měřených.

Výsledky – 3. et. – Neom – Neom (427 km):

 1. Karginov (RUS) Kamaz 3:59:15
 2. Viazovich (BLR) +4:54
 3. Shibalov (RUS) Kamaz +11:13
 4. de Groot (NED) Renault +15:25
 5. Loprais (CZE) Praga +24:59
 6. de Baar (NED) Renault +34:35
 7. van den Brink (NED) Renault +40:18
 8. Huzink (NED) Renault +1:15:07

Celkově:

 1. Viazovich (BLR) MAZ 11:34:01
 2. Karginov (RUS) Kamaz +2:18
 3. Shibalov (RUS) Kamaz +20:01
 4. Macík (CZE) Iveco +38:59
 5. Nikolaev (RUS) Kamaz +50:12
 6. de Baar (NED) Renault +1:27:53
 7. de Groot (NED) Renault +1:40:56
 8. van den Brink (NED) Renault +2:16:22
 9. Huzink (NED) Renault +26:37:37

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!