Tým PETRONAS De Rooy IVECO je připraven změřit síly v nejtěžším závodě světa, na Dakaru 2020

, 9 ledna 2020, 8:11

43. ročník nejextrémnějšího závodu na planetě, který poprvé koná v Saudské Arábii, e již v plném proudu, a tudíž tým PETRONAS De Rooy IVECO se čtyřmi novými závodníky v sestavě stojí před nelehkou výzvou. Všichni čtyři závodníci zcela nepochybně chtějí atakovat ty nejvyšší příčky.

IVECO na Dakaru 2020

Na celý tým i samotná vozidla Powestar a Trakker čeká obrovská zátěž v extrémním terénu. IVECO se stane oficiálním dodavatelem týmu PETRONAS De Rooy IVECO už podesáté v řadě a bude pro něj zajišťovat vozidla, motory i náhradní díly. Všechny nákladní vozy IVECO jsou vybaveny motory IVECO Cursor 13 s výkonem až 1.000 hp speciálně vyvinutými divizí powertrain FPT Industrial – CNH Industrial.

Thomas Hilse, prezident značky IVECO, při této příležitosti uvedl: „Tým IVECO se na rallye Dakar, která se koná poprvé v Saúdské Arábii, velice těší a už ani nemůže dočkat.  Naše kamiony zcela nepochybně opět potvrdí svou maximální spolehlivost i v těch nejnáročnějších pouštních podmínkách. Určitě se chceme dostat na stupně vítězů, neboť víme, že máme vysoce kvalitní vozy poháněné silnými motory vyvinutými divizí FPT Industrial.

Pro letošní rok máme tu výsadu i potěšení představit zcela nový tým závodníků, jejichž obrovské nadšení i týmový duch na nás zanechal velký dojem. Tito borci navíc mohou počítat s podporou Gerarda de Rooye a jeho cennými radami. Jsem si jistý, že opět budete obdivovat odhodlání celého týmu poprat se s touto novou výzvou a posunout hranice úspěchů ještě dále. Tento tým, podobně jako celá společnost IVECO, je zkrátka nezastavitelný.”

Janus van Kasteren ml. je terénní závodník a bude soutěžit v rallye Dakar za volantem IVECO Powerstar Evo 3 (vozidlo č. 505) již potřetí, tentokrát s navigátorem Marcelem Snijdersem a mechanikem Darkem Rodewaldem. Určitě bude chtít zúročit své zkušeností, které získal zejména v předchozích ročnících, kdy se mu několikrát podařilo umístit se v první desítce.

Albert Llovera, bývalý olympijský lyžař, soutěží v automobilových závodech navzdory skutečnosti, že je ochrnutý od pasu dolů. Poprvé jel rallye Dakar v roce 2014 a od té doby se zúčastnil čtyř ročníků. Bude soutěžit za volantem druhého vozu IVECO Powerstar Evo 3 (č. 517), který byl pro něj speciálně upraven. Na palubě bude rovněž navigátor Ferran Marco Alcayna a mechanik Marc Torres.

Vick Versteijnen získal zkušenosti se závoděním na nákladních vozidlech ve dvou ročnících rallye Dakar, na němž debutoval v roce 2015, kde všechny překvapil, že závod dokončil i přes obrovské technické problémy na vozidle. V letech 2018 a 2019 se také zúčastnil závodu v pouštních podmínkách Morocco Desert Challenge. V Saudské Arábii pojede na voze IVECO Powerstar Evo 2 (č. 522) společně s navigátorem Teun van Dalem a mechanikem André van der Sandem.

Michiel Becx se zúčastní Rally Dakar na kamionu poprvé. Jeho úkolem bude poskytovat rychlou pomoc celému týmu a na vozidle IVECO Trakker (č. 531), s asistencí nejzkušenějších mechaniků v týmu – Bernardem den Kinderenem a navigátorem Edwinem Kuijipersem, přepravovat další díly.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!