Rally Dakar pojede za Buggyru Josef Macháček

29 října 2019, 13:57

Již 42. ročník nejslavnější dálkové soutěže Rally Dakar, která vstoupí v lednu v Saúdské Arábii do své třetí kapitoly, se ponese z hlediska týmu Buggyra Racing ve znamení podstatné změny. V kategorii Side by Side se za volantem zbrusu nového speciálu s označením Can-Am Buggyra MK50 XRS představí nová akvizice Buggyry, pětinásobný vítěz Rally Dakar Josef Macháček.

Rally Dakar pojede za Buggyru Josef Macháček

Stále ryze privátní tým si dovolí luxus v podobě obsazení dvou kategorií.

„Jak jsme informovali již v září během Czech Truck Prix 2019, rozhodli jsme se po oddělení SSV od osobních automobilů právě pro účast v této kategorii. A protože máme tradičně nemalé ambice, projekt se neobejde bez významné podpory společnosti BCE s.r.o., která zastupuje na českém trhu kanadského výrobce značky Can-Am SSV firmu Bombardier Recreational Products. A jak prozradil titulek, v případě jezdeckého obsazení padla naše volba na jednoho z nejúspěšnějších domácích závodníků Josefa Macháčka,“ vysvětluje týmový manažer Jan Kalivoda.

„Přirovnal bych to k angažmá Gerda Körbera v roce 2001. Měli jsme nové auto a věděli, že pokud chceme jít rychle kupředu, potřebujeme zkušeného jezdce, který umí potlačit své ego. A vedle něj vyroste další jezdec, což se v případě David Vršeckého stalo. Ne snad, že bychom se nějak bránili zisku beduína, ale stojíme rovnýma nohama na zemi. Side by Side představuje rychle bobtnající kategorii, kde se konkurence každým dnem navyšuje.

Vzhledem k tomu, že pracujeme s výhledem na několik let dopředu, bude pro nás důležité především dojet a získat co nejvíce dat. A také subjektivních názorů jezdce Josefova kalibru. Jedna věc jsou totiž data, další pak osobní zkušenost, kterou v případě pouště telemetrie nenahradí“ konstatuje na Macháčkovu adresu týmový mentor Martin Koloc. „Kromě toho nemá cenu zastírat, že jméno Josef Macháček s sebou přináší značný marketingový potenciál a představuje nemalé lákadlo pro partnery.“

Svým způsobem tak veterán Macháček nahrazuje v týmu Buggyra po šesti letech Martina Kolomého, který se obnovení kontraktu nakonec nedočkal.

„Po dlouhých jednáních a vyhodnocování jsme se nakonec rozhodli spolupráci s Martinem neprodloužit. Tímto bych mu zároveň rád popřál hodně štěstí v další jeho závodní kariéře. Uzavřeli jsme jednu kapitolu, teď se musíme věnovat našim aktuálním projektům.“ uzavřel dlouho diskutované téma Martin Koloc.

Zároveň přitom poukázal na blížící se oslavy 50 let od vzniku značky, které se uskuteční v neděli, 3. listopadu na mosteckém autodromu. „Myslím, že to bude parádní den, který si hodláme užít a zároveň přinese celou řadu novinek z kategorie až revolučních.“

„Závodní speciál MK50 před pár dny dorazil z naší báze ve Španělsku k finálním úpravám do Roudnice nad Labem, takže máme pouze týden na přípravy před slavnostní prezentací na festivalu v Mostě,“ prozradil časový plán následujících dní manažer týmu Jan Kalivoda. „Věřím, že vše stihneme a nejen novináři, ale i fanoušci si tak budou moci poprvé prohlédnout naši novou zbraň pro Dakar 2020. Samozřejmě nebude chybět ani Josef Macháček, který se hlavně těší, až svůj nový vůz pořádně provětrá.“

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!