V 7. etapě se tým MKR Technology drží v předních pozicích

22 dubna 2019, 10:04

V elitní pětici přijely oba severočeské kamiony z dílny MKR Technology v předposlední 7. etapě dálkové rallye Maroko Desert Challenge. Pilot Martin van den Brink je bronzový, Gert Huzink pátý.

7. etapa Maroko

„V noci před etapou jsme měnili převodovku, která nás trochu trápila a my chtěli mít jistotu, že nás nečekaně nezradí. Ve dvě ráno jsem s kamionem byl najet nějakých padesát kilometrů, abych věděl, že je vše v pořádku a my budeme na ranní start zase plně připravení,“ sdělil Daniel Kozlovský, palubní mechanik týmu Mammoet Rallysport, co posádku čekalo ještě před samotným startem 7. etapy.

Předposlední rychlostní zkouška z Merzougy do Bouarfy nejen, že měla být nejdelší, ale také v největších dunách, kdy posádky začaly severojižním přechodem nejvyšších dun Maroka Erg Chebbi

 „Abych řekl pravdu, duny sice byly vysoké, ale ne tak jako na lednovém Dakaru, takže pro Martina, který se v dunách cítí velmi dobře, to bylo celé na pohodu. Horší to bylo v tvrdých řečištích. To je hrozný nápor. Závěr už byl naopak rychlý ve stylu WRC,“ popsal trasu Kozlovský.

S etapou si nejrychleji poradil van Genugten na Iveku. Židovický Renault Trucks s Kozlovským a van den Brinkem přijel bronzový necelé tři minuty za vítězem. Po dalších třech minutách cílem na pátém místě projel parťák z Riwald Dakar týmu Gert Huzink.

Před závěrečnou etapou se v čele drží Vjazovič s MAZem, ale Martin van den Brink se už posunul za něj na druhou příčku. Gert Huzink je průběžně osmý.

Nyní je na programu už je poslední etapa z Bouarfy do Oujdy a Saidia dlouhá 219 km.

„Ta bude hodně rychlá a náročná na navigaci. Nesmíme v ní nic podcenit. A věřím, že na jejím konci budeme stát na pódiu,“ těší se do finiše Daniel Kozlovský.

7. etapa Maroko

Výsledky – 7. etapa (Merzouga – Bouarfa, 435 km):

 1. van Genugten (Iveco) 6:07:56
 2. Vishneuski (MAZ) +0:34
 3. van den Brink (Renault Trucks) +2:52
 4. Versluis (MAN) +4:22
 5. Huzink (Renault Trucks) +6:42

 Celkově:

 1. Viazovich (MAZ) 33:45:06
 2. van den Brink (Renault Trucks) +27:13
 3. Versluis (MAN) +29:51
 4. Vishneuski (MAZ) +31:29
 5. Voerman (MAN) +46:14
 6. Huzink (Renault Trucks) +2:25.32

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!