Proč mají některé chladiče vody pro vozy MAN vývody navíc?

, 3 června 2020, 11:24

Pro vozidla MAN, která splňují emisní normu Euro 6, vybavila firma MAHLE své chladiče přídavným vývodem na expanzní nádobě. Tyto chladiče jsou však stále také kompatibilní s vozidly splňujícími normy Euro 4 a Euro 5.

Chladič Mahle s 1 vývodem pro vozy MAN
Expanzní nádobka staré generace s jedním vývodem.

Týká se to následujících chladičů vody MAHLE pro vozy MAN:

  • CR 701 000P
  • CR 702 000P
  • CR 770 000P
  • CR 1167 000P
  • CR 1168 000P

Druhý vývod na expanzní nádrži je nezbytný pro vozidla splňující normu Euro 6, protože ty mají navíc další hadici chladicí kapaliny. Vozidla splňující normy Euro 4 a Euro 5 nemají tuto hadici, takže tento vývod nepotřebují.

Chladič Mahle s 2 vývody pro vozy MAN
Expanzní nádobka nové generace se dvěma vývody.

V takovém případě je nutné použít záslepku, aby se zabránilo úniku chladicí kapaliny. Záslepka je dodávána s chladičem chladicí kapaliny, a pokud se ztratí, lze ji objednat přímo v prodejním oddělení náhradních dílů MAN pod objednacím čísle 36.06140-0045.

Chladič Mahle se zaslepeným vývodem pro vozy MAN
V případě EURO 4 a 5 musí být vývod utěsněný záslepkou.

Nepoužívané vývody se musí v případě potřeby zkontrolovat a zajistit. Po sundání hadice vždy vyměňte těsnění, abyste předešli únikům kapaliny. Před montáží by měly být nové těsnicí kroužky navlhčeny čerstvou chladicí kapalinou, aby nedošlo k jejich poškození. Při opravách chladicího systému vždy naplňte systém novým chladivem a starý zlikvidujte v souladu s platnými předpisy.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!