DB Schenker otevřel v Ústí nad Labem logistické centrum

6 června 2017, 9:02

Mezinárodní poskytovatel logistických řešení DB Schenker zahájil v květnu provoz moderního logistického terminálu v Ústí nad Labem. Svou strategickou polohou blízko dálnice D8 je ideální pro zásobování Německa a dalších zemí západní Evropy prostřednictvím rozsáhlé sítě poboček DB Schenker v Evropě.

Svou strategickou polohou blízko dálnice D8 je ideální pro zásobování Německa a dalších zemí západní Evropy

DB Schenker investoval společně se společností NYYLO a.s. více jak 100 milionů korun do nového logistického terminálu v ústecké průmyslové zóně Severní Předlice, kam přestěhoval dosavadní sklad z Děčína. V moderní hale kategorie A+ má k dispozici 10 hydraulických ramp a skladovací prostory o rozloze 1.500 m2 a výšce 10 m s možností rozšíření o dalších 3.000 m2. Nové prostory umožní také instalaci regálového systému na míru potřebám zákazníků. Skladový areál je díky umístění v bezprostřední blízkosti dálnice D8 snadno dostupný nejen z české, ale i z německé dálniční sítě. Například do Berlína je možné dodat zboží ze skladu za 3 hodiny, do Drážďan už za hodinu, cesta zásilky do Frankfurtu zabere 6 hodin.Svou strategickou polohou blízko dálnice D8 je ideální pro zásobování Německa a dalších zemí západní Evropy

To, že je nové cross-dockové překladiště větší a má více ramp, v praxi znamená, že můžeme zásilky do evropské distribuční sítě zpracovávat ještě rychleji. Zároveň nám umožňuje rozšířit skladovou logistiku o další služby přidané hodnoty, a ještě lépe se přizpůsobit individuálním potřebám našich zákazníků v severních Čechách,“ říká Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti DB Schenker.

Jako všechny sklady kategorie A+ i tento terminál splňuje nejvyšší bezpečnostní podmínky pro skladování citlivého zboží a zboží s vysokou hodnotou. Uskladněné zásilky nepřetržitě sleduje kamerový systém CCTV a kdykoliv je možné se on-line propojit s pultem centrální ochrany a ověřit si jejich zabezpečení.Svou strategickou polohou blízko dálnice D8 je ideální pro zásobování Německa a dalších zemí západní Evropy

Každý den ze skladu odjíždí sběrné kamiony se zásilkami pro německý trh s dodáním do 24 hodin a další země v západní Evropě s dodáním do 48 hodin. V opačném směru je samozřejmostí zajištění distribuce balíkových, paletových i celovozových zásilek po celé ČR.

Region severních Čech je pro nás atraktivní a v dlouhodobém horizontu počítáme s další expanzí. Severní Čechy jsou jednou z posledních oblastí v České republice, kde jsou potenciální zaměstnanci. Výborná dostupnost Německa a západní Evropy a přímá spojitost s centrem České republiky dává regionu nový dopravní význam,“ doplňuje Tomáš Holomoucký.Svou strategickou polohou blízko dálnice D8 je ideální pro zásobování Německa a dalších zemí západní Evropy

Související články

DB Schenker zkracuje doručování zásilek díky zjednodušeným celním postupům
DB Schenker zkracuje doručování zásilek díky zjednodušeným celním postupům

Méně administrativy a záruka rychlého celního odbavení – to jsou hlavní důvody, které vedou zákazníky k tomu, aby agendu celní problematiky svěřili specialistům z DB Schenker. Ta nyní úspěšně obhájila odbornou celní certifikaci AEO F. Zákazníci tak mají i nadále záruku přednostního, rychlého a jednoduchého odbavení svých zásilek.

DB Schenker otevírá nejmodernější terminál na jih od Alp
DB Schenker otevírá nejmodernější terminál na jih od Alp

Logistická společnost DB Schenker otevřela v Rakousku nové logistické centrum poblíž Grazu (Štýrský Hradec). Investice za 25 milionů euro zdvojnásobí jeho skladovou plochu ve Štýrsku a vytvoří až 250 nových pracovních míst.

DB Schenker zavádí „zelené“ přepravní spojení napříč Evropou
DB Schenker zavádí „zelené“ přepravní spojení napříč Evropou

Lodí, vlakem i kamionem: nové multimodální spojení od společnosti DB Schenker mezi Rakouskem a Finskem uspoří při přepravě zboží až čtvrtinu emisí. 

DB Schenker zapojil do doručování hraček roboty
DB Schenker zapojil do doručování hraček roboty

Dnes objednáte, nejpozději zítra doručíme. Roboti a automatizované balení zásadně mění způsob, kterým DB Schenker organizuje online objednávky pro největší skandinávský e-shop s hračkami a dětským oblečením Lekmer.com.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!