ZETOR vstupuje na ruský trh

17 května 2017, 11:21

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. jedná o spolupráci s novým partnerem na dodávku a výrobu traktorů ZETOR v Rusku. Intenzivní jednání o navázání spolupráce probíhají se společností Kovrov Electromechanical Plant (KEMP) z Vladimirské oblasti v Rusku východně od Moskvy. Předmětem jednání je dodávka komponentů traktorů ZETOR a následná montáž strojů v partnerském závodě. Aktuálně je na cestě do Ruska první zásilka komponentů. Vstup na ruský trh považuje společnost za významný milník v dějinách značky.

ZETOR vstupuje na ruský trh

Do Ruska poputuje v průběhu letošního roku přes 100 sad komponentů traktorů ZETOR modelové řady FORTERRA 135 v emisním řešení STAGE IIIA. K finální kompletaci strojů dojde až v montážních halách společnosti KEMP. Smontované stroje se následně budou na ruském trhu prodávat pod označením ANT-ZETOR F4135. První traktory se k zákazníkům dostanou ještě v tomto roce. Do budoucna se plánují dodávky traktorových komponentů určených k montáži strojů partnerskou společností v Rusku.

Nový ruský partner ZETORU, společnost KEMP, se specializuje na výrobu hydraulických systémů a komponentů, CNC strojů, pojízdných nakladačů a komponentů určených pro univerzální robotické sestavy. Kromě homologací vyrobených strojů na území Ruska bude KEMP zajišťovat také veškeré obchodní a servisní záležitosti spojené s traktory ANT-ZETOR. Výrobní a montážní haly se vyskytují v městě Kovrov, které leží východně od Moskvy.

Traktory v Rusku naleznou své uplatnění na živočišných či rostlinných farmách, v komunálních službách i ve stavebnictví. Se vstupem do Ruska pokračuje expanze značky ZETOR na nové trhy. Jen v několika posledních měsících oznámil ZETOR vstup na trhy, jakými jsou Írán, Myanmar, Izrael, Zambie a nově také Rusko. Jednání pokračují i v dalších oblastech Asie a Afriky.

„Strategická odbytiště značky ZETOR se nacházejí v západní Evropě a Severní Americe. Zde usilujeme o posílení našich pozic, což se postupně daří i napříč celkové odbytové krizi zemědělských strojů, která už téměř 3 roky přetrvává. Potenciál však vidíme i na nových trzích, proto nás těší, že zejména na trzích, kde ZETOR historicky působil, vnímají naše stroje stále pozitivně a obchodní partneři jsou nakloněni k hledání cest ke spolupráci,“ dodává Margaréta Víghová, ředitelka Úseku korporátní komunikace ZETOR TRACTORS a.s. 

Související články

Den se ZETOREM pro malé i velké milovníky traktorů
Den se ZETOREM pro malé i velké milovníky traktorů

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. a ZETOR GALLERY srdečně zvou všechny příznivce červených strojů na další ročník akce Den se ZETOREM, tentokrát na motivy Se ZETOREM kolem světa. Akce se koná jako součást Brněnské muzejní noci.

ZETOR vjíždí na zambijský trh
ZETOR vjíždí na zambijský trh

Zambie je novou zemí na africkém kontinentu, kam ZETOR TRACTORS a.s. bude dovážet své stroje. Značka ZETOR zde nově navázala spolupráci s partnerem Agriserve Agro. 

ZETOR vstupuje na izraelský trh
ZETOR vstupuje na izraelský trh

Počátkem roku společnost ZETOR TRACTORS a.s. uzavřela spolupráci s novým distributorem z Izraele, společností A. L. Tractors & Agricultural Machinery LTD. Jejím prostřednictvím jsou traktory značky ZETOR nově dodávány nejen do Izraele, ale také do Jordánska. S novým obchodním partnerem posiluje značka ZETOR své pozice ve světě.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!