Severočeské kamiony ovládly rallye Maroko Desert Challenge

21 dubna 2017, 15:10

Renault z dílny MKR vybojoval v Maroku již třetí zlato v řadě.

Během třetího dne si posádky musely poradit s tratí dlouhou necelých tři sta padesát kilometrů z Foum Zguid do Oum Irane. Na trase na ně čekala rozmanitá příroda počínající rozlehlými pláněmi, rychlým průjezdem vysušeného jezera Lac Iriki až po duny Erc Chegaga a jemný písek fesh fesh. Pořadatelé slibovali první nárůst rozdílů a nespletli se. Vítězný Martin van den Brink s kamionem Renault Trucks jako jediný cílem projel pod pět hodin. Druhý krajan Gert Huzink ztratil dvacet minut a třetí Elisabete Jasinto už zaostala takřka o hodinu. V součtu to znamenalo, že double severočeských renaultů ve třetí etapě přinesl i průběžný vedoucí double v celkových výsledcích.

Vítězný hattrick získala holandsko-česká posádka s pilotem Martinem van den Brinkem další den ve čtvrté etapě a jen si tím dále upevnila průběžné vedení. „Až na smůlu s proraženými pneumatikami v prvním dnu je prozatímní vývoj jak z říše snů. Tohle by si přál každý. První polovina závodu nám sedla skvěle a věřím, že ve stejném rytmu budeme schopni pokračovat i v té druhé,“ podotkl spokojeně Daniel Kozlovský, palubní mechanik z Roudnice nad Labem.

Jeho kamion si s téměř dvě stě osmdesátikilometrovou etapou poradil za čtyři a čtvrt hodiny. Druhá  dojela Portugalka Jacinto s téměř půlhodinovým odstupem a třetí Belgičan Bouwens. Van den Brinkův parťák z týmu Riwald Dakar Gert Huzink skončil jen pár vteřin pod pódiem. „Posádka musela měnit proraženou pneumatiku a pak ještě kluci udělali chybu v navigaci, ale v dunách prý byli spokojeni a snažili se vzniklou ztrátu dohonit,“ sdělil Mario Kress, hlavní konstruktér severočeského týmu MKR Technology.

V celkovém hodnocení změny nenastaly. Ve vedení je stále posádka Kozlovského s van den Brinkem a za nimi druhý kamion ze Židovic s Gertem Huzinkem. Na třetí příčce je Jacinto. Během čtvrté etapy se posádky dostaly na území Erg Chebbi. Perlu Maroka, tedy nejkouzelnější oblast dun, si během pátého dějství užijí dosyta. Hned v první části etapy ji budou muset zvládnout od severu na jich. Celkem bude čekat kvartet dunových prověrek na trase dlouhé dvě stě třicet kilometrů.

Výsledky – 3. etapa: Foum Zguid – Oum Jrane (347 km):

 1. van den Brink (Renault Trucks) 4:59:11
 2. Huzink (Renault Trucks) +23:07
 3. Jacinto (MAN) +57:24
 4. Bouwens (Iveco) +1:11:29
 5. Verheyden (DAF) +1:18:46

Výsledky – 4. etapa: Oum Jrane – Merzouga (276 km):

 1. van den Brink (Renault Trucks) 4:12:18
 2. Jacinto (MAN) +27:57
 3. Bouwens (Iveco) +34:07
 4. Huzink (Renault Trucks) +34:54
 5. de Groot (DAF) +50:47

Celkově:

 1. van den Brink (Renault Trucks) 21:20:13
 2. Huzink (Renault Trucks) +1:38:53
 3. Jacinto (MAN) +1:51:40
 4. Bouwens (Iveco) +2:40:35
 5. Verheyden (DAF) +3:19:23

Související články

Rallye Maroko: Kompletní sbírka medailí pro severočeský tým
Rallye Maroko: Kompletní sbírka medailí pro severočeský tým

Dvě etapy na rallye Maroko Desert Challenge stačily k tomu, aby si severočeské kamiony z dílny MKR Technology zajistily kompletní medailovou sbírku.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!