Rallye Maroko: Kompletní sbírka medailí pro severočeský tým

20 dubna 2017, 12:24

Dvě etapy na rallye Maroko Desert Challenge stačily k tomu, aby si severočeské kamiony z dílny MKR Technology zajistily kompletní medailovou sbírku.

Na úvod přivezl pilot Martin van den Brink spolu s roudnickým palubním mechanikem Danielem Kozlovským bronz. Ve druhém dějství už dokázali vyhrát a navíc k nim parťák Gert Huzink přidal stříbro. Druhá etapa tak přinesla cenný pódiový double.

V první etapě dlouhé téměř čtyři sta kilometrů z Plage Blanche do Ichtu oba holandské piloty, kteří krotí židovické speciály Renault Trucks, doprovázela menší smůla. Oba se potýkali s defekty pneumatik. „Martin pneumatiku prorazil dvakrát a Gert jednou, ale naopak dvakrát zapadl v blátě, odkud ho museli tahat. Při druhém pokusu dokonce prasklo lano, takže se čekalo na další pomoc a tím narostla ztráta. Byla to trošku smůla, ale s technikou jsou všichni spokojení,“ podotkl Mario Kress, hlavní konstruktér obou kamionů a šéf projektu MKR Adventure.

Na úvod tedy Martin van den Brink z týmu Mammoet Rallysport vybojoval bronz, když dojel čtvrt hodiny za vítězným pilotem, resp. pilotkou. První etapu totiž ovládla Portugalka Elisabete Jacinto. S druhým renaultem pak Gert Huzink ze stáje Riwald Dakar uzavřel elitní pětici.

Fantastický výkon ale oba kamiony předvedly hned ve druhé tři sta šedesát kilometrů dlouhé etapě z Foumu do Zguitu. V té nenašli jediného přemožitele, kdy obsadili první dvě místa. Zlato slavil van den Brink, stříbro Huzink. „Dnes jsme potvrdili, že auta jsou dobře připravená. Věřím, že to tak půjde dál,“ přeje si Mario Kress.

Po první dvou závodních dnech Maroko Desert Challenge je Renault Trucks ze severočeského technologického centra v Židovicích v průběžném vedení. Za van den Brinkem je Elisabete Jacinto a třetí příčka patří Gertu Huzinkovi.

Výsledky – 1. etapa: Plage Blanche-Icht (391 km):

 1. Jacinto (MAN) 7:33:54
 2. Verheyden (DAF) +8:11
 3. van den Brink (Renault Trucks) +15:38
 4. de Groot (DAF) +41:41
 5. Huzink (Renault Trucks) +42:55

Výsledky – 2. etapa: Foum – Zguit (361 km):

 1. van den Brink (Renault Trucks) 4:19:12
 2. Huzink (Renault Trucks) +13:35
 3. Bouwens (Iveco) +25:44
 4. Jacinto (MAN) +41:57
 5. Verheyden (DAF) +1:12:15

Výsledky – celkově po 2. etapě:

 1. van den Brink (Renault Trucks) 12:08:44
 2. Jacinto (MAN) +26:19
 3. Huzink (Renault Trucks) +40:52
 4. Bouwens (Iveco) +54:59
 5. Verheyden (DAF) +1:04:48

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!