OPTIFUEL CHALLENGE 2017: Boj o vítězství

, 11 dubna 2017, 11:13

Čtvrtý ročník Optifuel Challenge, soutěže v hospodárné jízdě pořádaný značkou Renault Trucks, začíná. Řidiči z jednotlivých zúčastněných zemí porovnají své dovednosti za volantem modelu Renault Trucks T. Vítězové národních kol, kteří dosáhnou nejlepšího výsledku v hospodárné jízdě, se na podzim letošního roku utkají ve velkém mezinárodním finále, během kterého ten nejlepší z nich získá pro svoji společnost zbrusu nový model Renault Trucks T 480 Optifuel.

Spotřebu paliva ovlivňuje nejen samotné vozidlo, ale především řidič za jeho volantem, což ilustruje  soutěž Optifuel Challenge, kterou značka Renault Trucks pořádá od roku 2012 každé dva roky a hledá v ní mezinárodního šampióna v hospodárné jízdě. Řidiči z 31 zúčastněných zemí budou soutěžit za volantem modelu Renault Trucks T. Evropské silnice bude navíc od dubna 2017 křižovat soutěžní flotila 10 vozidel Renault Trucks T480 Optifuel.

Vozidla těží z nejnovějších technologických inovací, jejichž cílem je snižovat spotřebu paliva. Modely Optifuel jsou vybaveny aerodynamickými prvky jako například střešními a bočními spoilery nebo mezinápravovými spoilery s nástavci. Disponují 13 litrovým motorem Euro 6 Step C s vysokotlakým systémem vstřikování paliva common rail, dále jsou vozidla vybavena tempomatem eco cruise control se systémem využívajícím setrvačné energie vozidla Optiroll, vypínatelným kompresorem vzduchu, posilovačem řízení s čerpadlem s proměnným průtokem a automatickým vypínáním motoru. Tato vozidla poslední generace jsou vybavena prediktivním systémem řazení rychlostních stupňů Optivision, který je propojen s GPS a využívá mapovou topografii pro optimalizaci výběru převodových stupňů. Všechny tyto technické inovace velkou měrou přispívají k vyšší ziskovosti přepravních společností.

Optifuel Challenge  v České republice

Národní kolo pro Českou republiku bude probíhat od 18. dubna do 31. srpna 2017 a je otevřeno pro stávající i potenciální zákazníky značky Renault Trucks, kteří si v průběhu konání soutěže zapůjčí soutěžní soupravu Renault Trucks T + návěs, demo tahač Renault Trucks T anebo jsou majiteli modelové řady Renault Trucks T s aktivovanou službou Optifleet. V soutěži je budou již tradičně reprezentovat jejich profesionální řidiči, kteří budou za volanty modelové řady T měřit své síly na mezinárodních a vnitrostátních trasách.

Soutěžní soupravy Renault Trucks T 480 spolu s návěsy Kögel jsou připraveny pro zájemce v truck centrech v Praze a Olomouci.

Hodnocení jednotlivých soutěžících bude probíhat také už tradičně prostřednictvím služby Optifleet na základě těchto kritérii: volnoběh, neúsporná jízda, tempomat, překročení rychlosti a poměr mezi brzděním a zastavením. 8 nejlepších českých řidičů pak změří své síly v národním finále 9. září 2017 v Renault Trucks centru v Praze Čestlicích, kde pro ně budou připraveny různé disciplíny. Český šampión v hospodárné jízdě pak postoupí do mezinárodního finále Optifuel Challenge, které se bude konat v říjnu letošního roku.

Soutěž bude probíhat ve všech Renault Truck Centrech v České republice ve spolupráci s partnery, kterými jsou Kögel – výrobce návěsové techniky a AutoMax Group, oficiální dovozce olejů a maziv Shell. Výsledky jednotlivých soutěžících budou pravidelně zveřejňovány na stránkách Renault Trucks www.renault–trucks.cz, na stránkách Truckdriver Clubu a na facebookovém profilu Renault Trucks ČR.

Seznam 31 zúčastněných zemí:

Alžírsko, Německo, Rakousko, Belgie, Bulharsko, Chile, Chorvatsko, Španělsko, Estonsko, Francie, Finsko, Maďarsko, Izrael, Itálie, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Maroko, Norsko, Nizozemí, Polsko, Portugalsko, Česká republika, Rumunsko, Velká Británie, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Švýcarsko, Tunisko, Ukrajina.

Související články

273 nových pracovních míst
273 nových pracovních míst

Renault Trucks, díky příznivému obchodnímu výhledu, zaměstná v průběhu letošního roku 273 nových operátorů ve svých výrobních závodech v Lyonu, Bourg en Bresse, Limoges a Blainville sur Orne.

Renault Trucks C8x4 Tridem domíchávač betonu
Renault Trucks C8x4 Tridem domíchávač betonu

Zástupci společnosti BML, která se specializuje na přepravu betonové směsi v regionu Auvergne Rhône Alpes, si převzali 21. února 2017 v Lyonu klíče od modelu Renault Trucks C8x4 Tridem. Vozidlo je díky své konstrukce velmi snadno ovladatelné a vhodné zejména pro provoz ve městech.

Správná péče a údržba DPF
Správná péče a údržba DPF

Renault Trucks představuje informační kampaň zaměřenou na správnou péči a údržbu filtru pevných částic (DPF), které jsou nezbytné pro zachování optimálního výkonu vozidla a díky kterým má zákazník pod kontrolou spotřebu paliva a hladinu emisí svého vozidla.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!