IVECO a tým PETRONAS De Rooy IVECO na Rallye Dakar 2017

, 13 ledna 2017, 12:18

Tři nákladní auta IVECO čelí již několik dní náročnému terénu Jižní Ameriky – od pondělí 2. ledna až do soboty 14. ledna. Vedoucí závodního týmu Gerard De Rooy usedl za volant nákladního vozu IVECO Powerstar. Doprovázejí ho jeho spolujezdec Moi Torralardona a mechanik Darek Rodewald. Ton van Genugten a jeho navigátor Anton van Limpt spolu s Bernardem der Kinderenem se v roce 2016 umístili na krásném pátém místě. Letos závodí za volantem vozu IVECO Trakker. Doprovází je ještě asistenční vozidlo ve složení Wuf van Ginkel a Bert van Donkelaar.

Další kolo nejslavnější soutěže terénních kamionů Rallye Dakar se koná v Jižní Americe. Společnost IVECO opět spojila síly s týmem PETRONAS De Rooy IVECO. Tři nákladní vozy IVECO – jeden Powerstar a dva kamiony Trakker – hájí od 2. do 14. ledna barvy týmu. Závodníci se mohou spolehnout na šest asistenčních vozů IVECO Trakker.

Iveco_DeRooy_Dakar2017

Rallye Dakar 2017 je velmi náročný závod: 12 etap a 8.000 kilometrů, z toho se přibližně 3.000 kilometrů měří. Do 39. ročníku soutěže se poprvé v historii závodu zapojila Paraguay. Dakar tak navštíví 29. zemi ve své historii, v pořadí pátou na jihoamerickém kontinentu, pro kterou je v tomto ročním období typická relativní vlhkost vzduchu až 100%.

Po celý týden se soutěžící budou pohybovat v hornatém území v nadmořské výšce 5.000 metrů. Trasa vedoucí přes Bolívii bude delší než loni a noční etapy budou doprovázeny teplotami klesajícími pod bod mrazu – podmínky, na které budou řidiči vozů jistě rádi vzpomínat hned, jak se ocitnou v Argentině, kde teploty stoupají až k 50°C. Argentina je pravidelným účastníkem této soutěže a letos se zde odehraje finálový souboj.

Po vynikajícím výkonu z roku 2016 je tým PETRONAS De Rooy IVECO zpět a je připraven čelit výzvě ve složení Gerard de Rooy, Ton van Genugten a Wuf van Ginkel, který jede za volantem asistenčního vozu.

525 VAN GINKEL WULFERT (nld) VAN DONKELAAR BERT (nld) KOFMAN ERIK (nld) IVECO PETRONAS TEAM DE ROOY IVECO ambiance during the Dakar 2017 Paraguay Bolivia Argentina , Scrutineering / Vérifications from December 30 to 31 2016 at Asuncion, Paraguay - Photo Francois Flamand / DPPI

Vítěz z let 2012 a 2016 Gerard de Rooy řídí nákladní vůz IVECO Powerstar se soutěžním číslem 500, který byl upraven tak, aby v něm závodníci mohli spát. Doprovází ho jeho spolujezdec Moi Torrallardona. V kabině vozu je přítomen také mechanik Darek Rodewald, který se stará o technickou podporu v průběhu celého závodu.

Druhým závodním vozidlem je IVECO Trakker – závodní číslo 507 – bez lůžkové úpravy. Za jeho volantem je jezdec Ton van Genugten spolu s Antonem van Limptem a mechanikem Bernardem der Kinderenem.

20161231:Asunsion-Paraguay: TEAM DEROOY READY FOR THE DAKAR 2017

Druhý IVECO Trakker – závodní číslo 525 – řídí zkušený  Wuf van Ginkel, pro něhož je účast v závodě v kabině vozu IVECO premiérou. Jeho úkolem je rychlá asistence během celého závodu. Doprovází ho Erik Kofman jako spolujezdec a Bert van Donkelaar jako mechanik.

525 VAN GINKEL WULFERT (nld) VAN DONKELAAR BERT (nld) KOFMAN ERIK (nld) IVECO PETRONAS TEAM DE ROOY IVECO ambiance during the Dakar 2017 Paraguay Bolivia Argentina , Scrutineering / Vérifications from December 30 to 31 2016 at Asuncion, Paraguay - Photo Francois Flamand / DPPI

Federico Villagra, hvězda předešlého ročníku, jede ve voze IVECO Powerstar s posádkou ve složení Adrian Artur Yacopini a Ricardo Adrian Torlaschi.

IVECO informuje o celém průběhu závodu na webových stránkách www.iveco.com/dakar, které jsou věnovány jednomu z nejtěžších a nejnáročnějších terénních závodů na světě. Na těchto stránkách, publikovaných v anglickém a španělském jazyce, jsou denně aktualizovány výsledky a výkony celého týmu PETRONAS De Rooy IVECO. Zároveň jsou doplněny o multimediální obsah vysílaný přímo z místa dění. Sociální sítě společnosti IVECO jsou pravidelně aktualizovány a poskytují fanouškům nejnovější informace ve formě zpráv, videí a fotografií.

Související články

Odstartoval DAKAR 2017
Odstartoval DAKAR 2017

Třicátý devátý ročník nejprestižnější soutěže světa, Rallye Dakar 2017, odstartoval v Paraguayském Asunciónu. V rallye reprezentují značku TATRA tři ostré soutěžní vozy.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!