T-Systems, Daimler a DKV plánují založení společného podniku pro evropské mýtné systémy

8 listopadu 2016, 18:32

Společnosti T-Systems International GmbH, Daimler AG a DKV EURO SERVICE GmbH + Co. KG se dohodly na spolupráci při vývoji a plošném zavádění elektronických mýtných služeb (EETS – European Electronic Toll Services) po celé Evropě.

Spolupráce má probíhat formou společného podniku, tzv. joint venture. Záměrem je vytvořit obchodní platformu pro poskytování služeb EETS a pro vyúčtování mýtného koncovým zákazníkům. Zamýšlenou spolupráci musí schválit kartelové úřady.

pm_maut_belgien_bild_newsteaser_200Technickým základem plánovaných služeb je palubní jednotka OBU (On-Board Unit), kterou bude možné používat ve všech zemích. To umožní realizovat vyúčtování mýtného po celé Evropě pomocí jediného zařízení.

Uvedení na trh je plánováno na rok 2018 v následujících zemích: Belgie, Německo, Francie, Rakousko a Polsko.

Cílem je rozšířit službu již při jejím uvedení na trh, nebo v nejkratší možné době poté, i do následujících zemí: Itálie, Portugalsko, Španělsko a Maďarsko.

Nabízené služby s jednou palubní jednotkou OBU mají zahrnovat veškeré silnice, tunely a mosty, jejichž používání je v současnosti spojeno s povinností platit mýtné poplatky nebo na nich bude mýtné v budoucnosti zavedeno.

Související články

DKV podporuje petici DocStop
DKV podporuje petici DocStop

DKV Euro Service podporuje petici spolku DocStop für Europäer e.V. Petice žádá o povolení pro umístění informačních tabulí DocStop na dálničních ukazatelích.

DKV slaví čtvrt století v České a Slovenské republice
DKV slaví čtvrt století v České a Slovenské republice

KV EURO SERVICE na českém a slovenském trhu úspěšně působí již 25 let. „Ze skromných začátků, kdy jsme obsluhovali řádově desítky zákazníků, jsme vyrostli na univerzální servisní firmu pro dopravce, pokrývající kompletní spektrum činností od financování nákupu pohonných hmot přes veškeré služby spojené s registrací a úhradou mýta až po vývoj a nabídku online nástrojů […]

DKV: dopravci musí dodržovat ve Francii minimální mzdu
DKV: dopravci musí dodržovat ve Francii minimální mzdu

Po Německu přichází nyní i Francie se souborem požadavků pro zahraniční dopravce. Tyto povinnosti jsou definovány v novém zákoně o podpoře růstu, ekonomických aktivit a rovných příležitostí, známým pod označením Loi Macron. Jedním z požadavků je stejná minimální mzda pro francouzské i zahraniční profesionální řidiče. „Pro dopravce tato povinnost znamená nejen vybavit svoje zaměstnance potřebnými […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!