Nový Stralis TCO2 Šampion v České a Slovenské republice

19 října 2016, 9:03

Iveco představilo České a Slovenské republice Nový Stralis TCO2  Šampion – nákladní vozidlo se zcela novým pohonem a nejmodernějšími technologiemi a službami, které zvyšují efektivitu a spolehlivost a současně minimalizují emise.

12. října 2016 představilo Iveco Czech Republic Nový Stralis TCO2 Šampion s nejvyšší spolehlivostí a efektivitou ve snižování celkových nákladů vlastnictví TCO a emisí CO2.

1

Iveco pro slavnostní uvedení na trh zvolilo jedinečnou lokalitu v Lednicko Valtickém areálu. Zimní jízdárna státního zámku Valtice přivítala bezmála 200 hostů z řad zákazníků a dealerů z České a Slovenské republiky. Večer byl komponován jako propojení historie, kdy byla veškerá doprava závislá na koňské síle, a současnosti, kdy stále ještě vyjadřujeme výkon vozidel v „koních“. V tomto duchu se nesl i celý program, ve kterém vystoupilo netradiční smyčcové trio String Ladies, které svým spojením ženské krásy a virtuózního hraní doplnilo vstupy zástupců  Iveca.

4

Market Business Director Aleš Konrád představil hostům novou modelovou řadu zahrnující tři řady vozidel, která jsou připravena splnit jakoukoliv misi. „Nový Stralis byl navržen tak, aby přinesl nejlepší řešení pro dálkovou i  regionální dopravu, včetně přepravy nebezpečného zboží, přičemž si zachovává svou unikátní výhodu díky exkluzivnímu HI-SCR systému zpracování spalin, který dosahuje úrovně redukce Nox 97%, čímž splňuje standardy Euro VI bez nutnosti aktivního čištění filtru pevných částic,“ řekl Aleš Konrád a doplnil: „Navíc pro mezinárodní dálkovou přepravu jsme připravili novou řadu Stralisu XP, která je vybavena inovativními funkcemi šetření paliva a novými službami pro maximalizaci provozuschopnosti a efektivního využití paliva. S úsporou paliva okolo 10% a snížením nákladů na celkové vlastnictví až o 5,6% se stává šampionem dlouhých tratí.  Třetí řadou je nový Stralis NP, se kterým Iveco otevírá nový segment trhu, jedná se o první dálkový tahač na CNG a LNG, jediný nákladní vůz určený pro udržitelnou mezinárodní přepravu.  Opravdový převrat v oblasti plynových nákladních vozidel.

3

Vozidlo přichází s novým motorem o objemu 8,7l, výkonu 400 hp a točivém momentu 1.700Nm, dvanácti stupňovou automatizovanou převodovkou a kabinou Active Space určenou pro dálkovou dopravu. Klient má na výběr možnost konfigurace nádrží v podobě 2x CNG, CNG a LNG nebo 2x LNG. S nádržemi na zkapalněný zemní plyn má dojezd až 1.500km.  Nikdy v minulosti nebylo k dispozici tak výkonné vozidlo na alternativní palivo jako je nový Stralis NP, který je rovnocennou alternativou k naftovým motorům.

Obchodní ředitel pro Českou republiku Milan Šámal přiblížil hostům hlavní technické novinky Nového Stralisu. Výsledkem změn je v případě naftových vozidel snížení nákladů na TCO až o 5,6%, na čemž se podílí především snížení spotřeby paliva až o 10,2%, snížené náklady na servis a v neposlední řadě vyšší zůstatková hodnota vozidel. Výrobce přichází s kompletně přepracovaným kinematickým řetězcem. Nový Stralis disponuje motory s vylepšenou charakteristikou výkonu a točivého momentu, sníženým vnitřním třením, vylepšeným teplotním managementem motoru a funkcí Anti Idling, která zajišťuje automatické vypnutí motoru při déletrvajícím volnoběhu. U vozidel řady XP jsou součástí výbavy Smart komponenty v podobě alternátoru, kompresu a čerpadla servořízení jejichž funkce, respektive účinnost se odvíjí od jízdního režimu vozidla. U motorů 480hp a 570hp řady XP je součástí motoru také  systém Smart EGR, který slouží výlučně k dalšímu snížení spotřeby. V tomto případě je množství recirkulovaných plynů pouze do 8%.

2

Dalším novým komponentem je 12rychlostní automatizovaná převodovka HI-TRONIX, která ve spojení se systémem GPS a 3D mapami zajišťuje optimalizované řazení, funkci prediktivního tempomatu a využití volnoběžky v návaznosti na profil trasy. Spolu s funkcemi Creep mode (umožňuje plynulé popojíždění při malých rychlostech) a Rocking mód (napomáhá vyproštění při zapadnutí vozidla) je nejsofistikovanější převodovkou na trhu. Nová zádní náprava přichází  s novým stálým převodem 2,47, který ocení především majitelů vozidel v provedení low deck.

Iveco navíc přichází s novou generaci služeb zákazníkům zaměřenou na snižování celkových nákladů vlastnictví pro každý model jako exkluzivní a jedinečnou součást nabídky Nového Stralisu XP, o tom pohovořil obchodní ředitel pro Slovenskou republiku Vladimír Penxa.

Služby nové generace: TCO2 Live a Garance provozuschopnosti

Iveco TCO2 LIVE je nové modulární portfolio služeb, které poprvé obsahuje služby nové generace a rozšiřuje tradiční poprodejní služby o management vozového parku.

Tři z těchto nových služeb jsou založeny na poradenství v oblasti snižování spotřeby paliva a tím napomáhají zákazníkům využívat jejich Nový Stralis co nejefektivněji.

· TCO2 REPORTING, týdenní reporty o stylu jízdy a spotřebě paliva u každého z vozidel ve vozovém parku zákazníka.

· TCO2 ADVISING, poradenství založené na bohatých zkušenostech nasbíraných společností Iveco   při analýze nákladních vozidel v praxi.

Spojení těchto služeb přináší další, až 3% úsporu paliva. Oboje je spojeno s:

· TCO2 DRIVING, kurzy jízdy zaměřené na defenzivní jízdu a efektivní využití paliva pro řidiče vozidel Iveco.

Nakonec exkluzivní Iveco GARANCE PROVOZUSCHOPNOSTI, která vychází ze spolehlivosti Nového Stralisu XP a excelentní sítě servisů Iveco Truck Station, které poskytují nadstandardní služby zákazníkům. V případě, kdy nebude možné opravit vozidlo do 24 hodin, klient obdrží finanční kompenzaci, a to za předpokladu uzavření servisní kontraktu.

Související články

IVECO Z TRUCK – koncept nákladního vozu s nulovým dopadem na životní prostředí
IVECO Z TRUCK – koncept nákladního vozu s nulovým dopadem na životní prostředí

Iveco uvádí svůj premiérový IVECO Z TRUCK, koncept nákladního vozu dálkové přepravy, který boří veškeré překážky na cestě za výsledným vozidlem s nulovým dopadem na životní prostředí pro naprosto udržitelný systém dopravy.

Iveco Nový Stralis TCO2 Šampion získal dva certifikáty TÜV
Iveco Nový Stralis TCO2 Šampion získal dva certifikáty TÜV

TÜV, vedoucí Evropské centrum technických certifikací potvrzuje, že Nový Stralis TCO2 Šampion dokáže snížit spotřebu paliva až o 11,2%, a jeho TCO2 Live služby ji dokáží snížit o dalších 10%.

Nová Daily Euro 6 a její DAILY BUSINESS UP na IAA 2016
Nová Daily Euro 6 a její DAILY BUSINESS UP na IAA 2016

Iveco představilo na IAA 2016 nedávno uvedenou Novou Daily Euro 6, první lehké užitkové vozidlo, které činí z konektivity v kabině opravdový profesionální pracovní nástroj, a to díky nové revoluční aplikaci DAILY BUSINESS UP. 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!