ZF vybavuje nákladní vozy Volta inovativními technologiemi

25 července 2023, 13:25

Divize Commercial Vehicle Solutions (CVS) společnosti ZF a Volta Trucks, přední výrobce plně elektrických užitkových vozidel a poskytovatel služeb, oznámily uzavření dlouhodobé dohody na některé klíčové systémy a komponenty plně elektrického vozidla Volta Zero.

Volta Zero

“Zvláště agilní, noví výrobci nákladních vozidel, jako je Volta Trucks, potřebují silné partnery z řad dodavatelů, kteří jim pomohou snížit náklady na výzkum a vývoj a zkrátit dobu uvedení na trh. Díky nejširšímu produktovému portfoliu v oboru užitkových vozidel, které poskytuje příznivou kombinaci zavedených a inovativních řešení, má společnost ZF dobré předpoklady doprovázet výrobce užitkových vozidel na jejich cestě k rostoucí úrovni elektrifikace, automatizace a digitalizace. Jsme hrdí na to, že můžeme spolupracovat s tak inovativní značkou, jako je Volta Trucks, a podpořit tak transformaci odvětví směrem k nulovým emisím a nulové nehodovosti nulovým nehodám,” uvedl Dr. Peter Laier, člen představenstva společnosti ZF odpovědný za divizi řešení pro užitková vozidla.

Podvozkové a bezpečnostní technologie v srdci Volty

Technologie ZF, kterými je Volta Zero vybavena, byly navrženy a nakonfigurovány speciálně pro užitková vozidla a jsou součástí klíčových systémů. Mezi tyto systémy patří pokročilý systém nouzového brzdění OnGuardACTIVE (AEBS), elektronický brzdový systém (EBS) včetně brzdového pedálu, elektronická kontrola stability ESCsmart (ESC) a elektropneumatická ruční brzda OnHand (EPH). Systém varování před vybočením z jízdního pruhu OnLaneALERT (LDWS), který zvyšuje bezpečnost a pomáhá předcházet nechtěnému vybočení z jízdního pruhu, pochází rovněž od společnosti ZF, stejně jako komponenty systému řízení včetně sloupku řízení a převodky. Kromě toho systém elektronicky řízeného vzduchového odpružení (ECAS) OptiRide od společnosti ZF, kterým je Volta Zero vybavena, podporuje každodenní provoz vozidla včetně překládacích a nakládacích postupů prostřednictvím automatického a manuálního nastavení výšky podvozku pro zvýšení bezpečnosti, efektivity a pohodlí řidiče.

Systém přední nápravy s nezávislým zavěšením pro nákladní vozidla

Kromě toho je Volta vybavena inovativním systémem náprav ZF s nezávislým předním zavěšením (IFS). Tato technologie náprav, která se osvědčila v tisících autobusových aplikací, byla nedávno společností ZF zpřístupněna i pro nákladní automobily. Nápravový systém IFS společnosti ZF představuje inteligentní řešení “na klíč” pro nové zákazníky z automobilového průmyslu, kteří zadávají nápravy svých vozidel externím dodavatelům. Systém IFS podporuje architekturu elektrifikačních strategií výrobců a maximalizuje prostor pro elektrické komponenty a baterie.

Díky kompaktní a optimalizované konstrukci umožňuje snadné nastupování do nízké kabiny a lepší výhled řidiče. Široká nabídka systému RL 82 ET IFS s různými rameny zavěšení umožňuje podporu vozidel o šířce od 2.300 mm do 2.600 mm a zatížení nápravy až 8.200 kg. K dispozici je také systém ZF RL 80 ET IFS, který vyhovuje specifické šířce vozidla a velikosti kol na severoamerickém trhu.

Řešení IFS od společnosti ZF účinně kombinuje optimální vlastnosti řízení s pokročilým jízdním komfortem. Díky optimalizované neodpružené hmotnosti, vzduchovému odpružení a technologii tlumičů ZF PCV pomáhá technologie nápravy IFS chránit baterii a elektrické komponenty nákladního vozidla. Umožňuje také vysokou úroveň manévrovatelnosti a v závislosti na namontovaných pneumatikách je možné dosáhnout úhlu natočení volantu až 56°, což výrazně snižuje poloměr otáčení nákladního vozidla. Nápravový systém IFS, který podporuje bezpečnost jízdy, zajišťuje optimální udržování jízdního pruhu a stabilitu v zatáčkách a zároveň eliminuje nežádoucí vlivy nárazů a brzdění. Nabízí vynikající valivou pevnost, takže ve většině aplikací již nejsou nutné stabilizační tyče.

Na základě více než tří desetiletí zkušeností s vývojem a výrobou předních náprav má společnost ZF po celém světě více než 3.800 servisních středisek zaměřených na nápravy.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!