Ford začíná přijímat objednávky na nový Transit Courier

21 června 2023, 14:31

Automobilka Ford dnes oznámila, že začíná přijímat objednávky na kompaktní modely Ford Pro nové generace, užitkový Transit Courier a víceúčelové Tourneo Courier. První vozy budou zákazníkům dodány začátkem roku 2024.

nový Transit Courier

Kompaktní rozvážkový automobil Transit Courier přináší díky nové konstrukci o 25 % vyšší přepravní kapacitu a poprvé pojme dvě europalety. K dispozici je v provedení Van se zážehovými motory EcoBoost i vznětovými motory EcoBlue.

Nové Tourneo Courier

Nové Tourneo Courier nabízí o 44 % větší zavazadlový prostor než dosavadní model a nový plně digitální sdružený ukazatel a systém SYNC 4. Poháněno je úsporným zážehovým motorem 1.0 EcoBoost o výkonu 92 kW (125 k).

V průběhu roku 2024 se modelová řada rozroste o Transit Courier v karosářské variantě Kombi, stejně jako o dvojici plně elektrických modelů E-Transit Courier a E-Tourneo Courier. Tyto dva vozy patří mezi 9 elektromobilů, které se Ford zavázal nabízet na evropském trhu do roku 2024 s tím, že do roku 2035 chce dosáhnout nulových emisí u všech vozidel prodávaných v tomto regionu. Celosvětově Ford investuje 50 miliard dolarů, aby do konce roku 2026 dosáhl ročního prodejního objemu více než dvou milionů elektromobilů.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!