DACHSER Czech Republic uzavírá rok 2021

8 prosince 2021, 11:07

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic uzavírá rok s růstem ve všech ukazatelích. Podle předběžných výsledků společnost v tomto roce odbaví 1,23 milionu zásilek o celkové tonáži 816 tisíc tun. Ve srovnání s minulým rokem se jedná o 27% nárůst v tonáži zásilek a 8procentní nárůst v počtu zásilek.

dopravce Dachser

Obrat společnosti se zvýší o 26 procent na 4,13 miliard korun. Společnosti se v letošním roce dařilo držet vysokou kvalitu služeb a rozvíjet nové projekty – rozšířila projekt bezemisního doručování v Praze, posílila svoji síť exportních linek sběrné služby a investovala do udržitelné manipulační techniky.

DACHSER Czech Republic navzdory pokračující pandemii ohlásil úspěšný rok 2021. Klíčové ukazatele společnosti vyrostly až v řádech desítek procent a společnosti se podařilo udržet vysokou kvalitu svých služeb.

Přestože už pro nás omezení v důsledku pandemie nebyla neznámou, ani letošní rok nebyl jednoduchý,“ uvádí Ing. Jan Pihar, generální ředitel DACHSER Czech Republic a.s., a vysvětluje, „celosvětové uzávěry a k nim další bezprecedentní události, jako byl například Brexit či zablokování Suezského průplavu, doslova zpřetrhaly globální dodavatelské řetězce a postavily logistiku do nové situace – na jedné straně si všichni uvědomili, jak je logistika nezbytná pro fungování moderní společnosti, na straně druhé na ni byl vyvíjen enormní tlak. My jsme velmi rádi, že se nám podařilo v tak napjaté době obstát a poskytovat našim zákazníkům odbornou oporu a hledat a nacházet pro jejich potřeby adekvátní řešení.“

Firma v souladu s globální strategií celé skupiny DACHSER vyvinula maximální úsilí pro udržení logistické sítě v chodu. Z České republiky navíc spustila dvě nové linky sběrné služby – do Hamburku a Frankfurtu nad Mohanem, čímž navýšila počet přímých denních linek na 91. Společnost také investovala do rozšíření svého poolu výměnných nástaveb, který v současné době čítá 400 těchto speciálních kontejnerů pro pozemní přepravy. Výrazný nárůst zaznamenaly i celovozové přepravy, které absorbovaly zvýšenou poptávku zejména do destinací v Německu a Francii. V souladu s korporátním cílem ochrany klimatu DACHSER Czech Republic navíc rozšířil projekt bezemisního doručování do osmi městských částí Prahy a v únoru tohoto roku jako první v České republice zahájil pomocí nákladních elektrokol distribuci nejen kusových a balíkových zásilek, ale i celých palet.

V říjnu tohoto roku jsme s developerskou společností VGP podepsali smlouvu o výstavbě na míru pro naši pobočku v Českých Budějovicích. Nové logistické prostory o celkové ploše 7.000 m2 zahrnují i 650 m2 administrativních prostor a budou k nastěhování od března 2022,“ uvádí Ing. Jan Polter, MBA, obchodní ředitel DACHSER Czech Republic. Společnost zde plánuje poskytovat i služby kontraktní logistiky, které úspěšně rozvíjela i v letošním roce. Dařilo se také oborovým řešením DACHSER Chem Logistics a DACHSER DIY Logistics.

Významně posilovala i oblast leteckých a námořních přeprav, a to i přesto, že to bylo v letošním roce nejexponovanější odvětví logistiky.

V roce 2022 společnost očekává pokračující překážky v důsledku přerušených globálních dodavatelských řetězců a její strategie počítá i nadále s omezeními v důsledku pandemie COVID-19.

Příští rok pro nás přesto bude ve znamení dalších investic do rozvoje poboček a sítě sběrné služby, v plánu je i pokračování digitalizace. Připravujeme ještě těsnější propojení pozemních, leteckých a námořních přeprav v rámci našeho konceptu Interlocking a další rozšiřování bezemisního doručování v České republice,“ uzavírá plány do příštího roku Jan Pihar.

ZDROJ: Tisková zpráva DACHSER Czech Republic a.s.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!