Tomáš Eichler bude reprezentovat Českou republiku a Scanii na mezinárodní soutěži

, 15 září 2021, 13:10

Tomáš Eichler bude jedním ze čtveřice Čechů, kteří se v září ve Štýrském Hradci zúčastní mezinárodní soutěže řemeslných a odborných dovedností Euroskills. Absolvent stipendijního programu Mladí Profesionálové Scania poměří síly se svými evropskými soupeři od 22. do 26. září v údržbě nákladních vozidel. 

Tomáš Eichler a Scania

„Na soutěž se velmi těším, protože práce mechanika mne velmi baví a nákladními auty žiju prakticky odmalička,“ říká Tomáš Eichler, kterého jeho záliba přivedla nejprve k podání přihlášky do stipendijního programu Mladí Profesionálové Scania a následně k práci v servisu.

Že právě Tomáš bude reprezentovat Českou republiku a společnost Scania na mezinárodní soutěži Euroskills, nebylo těžké určit.

„Tomáš měl už během studia nadprůměrné výsledky a i proto jsme mu po zisku výučního listu nabídli pozici mechanika v servisu Scania v Modleticích. Má stále touhu se učit novým věcem, je velmi pracovitý a proto byl naší jasnou volbou. Věřím, že se může směle měřit s nejlepšími mechaniky v Evropě a také to ve Štýrském Hradci ukáže,“ říká vedoucí stipendijního programu Mladí Profesionálové Scania Radek Kindl.

Tomáš Eichler to ale nebude mít jednoduché, protože soutěž mechaniků nákladních vozidel bude probíhat na automobilech konkurenčních značek.

„Věřím, že to Tomáš zvládne. Základy jsou naštěstí pro všechna vozidla velmi podobná, ale při diagnostice poruch jsme se například museli naučit pracovat se softwarem jiných značek. Naštěstí nám naše konkurence vyšla vstříc a mohli jsme tak absolvovat krátká školení přímo v jejich servisech. Děkuji všem, kteří nám v přípravě pomohli,“ shrnuje přípravu Jan Buřič, který má ve společnosti Scania na starosti technická školení. 

Do letošních Euroskills, které jsou považovány za obdobu olympijských her pro technické obory a řemesla, se zapojí 400 soutěžících z 26 evropských států. Barvy České republiky budou kromě Tomáše Eichlera hájit také Patrik Procházka (opravář chladících zařízení), David Voráček (obkladač) a David Ryšavý (malíř). Organizaci celé akce v České republice a vyslání výpravy do Rakouska zajišťuje Česká Hospodářská Komora.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!