Dachser založil Kompetenční centrum pro datovou vědu a strojové učení

, 10 srpna 2021, 9:53

Od začátku června sdružuje mezinárodní logistický provider Dachser odborné znalosti získané v různých výzkumných a inovačních projektech na téma umělé inteligence, strojového učení a datové vědy ve svém novém interním kompetenčním centru „Competence Center Data Science & Machine Learning“.

Dachser

Technologie a metody umělé inteligence již v různých projektech a aplikacích společnosti prokázaly své opodstatnění a výhody.

Význam umělé inteligence, strojového učení a datové vědy pro dopravu, logistiku a řízení dodavatelského řetězce bude v příštích letech dále narůstat. Pro Dachser je proto klíčové nadále posilovat své odborné znalosti v této významné oblasti a rozvíjet svoji schopnost implementovat a provozovat aplikace strojového učení,“ říká Stefan Hohm, Chief Development Officer skupiny Dachser.

Tohoto úkolu se ve společnosti Dachser zhostí Kompetenční centrum po datovou vědu a strojové učení (CC DS&ML), které bude pro tuto oblast fungovat i jako centrální kontaktní místo.

Každý den produkuje firma velké množství dat, což představuje základ pro vývoj a využití nových technologií umělé inteligence.

Předvídání výkyvů kapacit pomocí umělé inteligence

Jednou konkrétní ukázkovou aplikací pro práci nově vytvořeného kompetenčního centra je produkt umělé inteligence, který byl vyvinut a implementován v rámci výzkumné laboratoře Dachser Enterprise Lab – model pro predikce kapacit, který používá techniky strojového učení k předpovídání objemů příchozích pozemních přeprav na pobočku, a to až 25 týdnů předem.

Naše data sahají až do roku 2011. Důraz je přitom kladen na historické údaje o zásilkách,“ říká Florian Zizler, a upřesňuje, „tento datový fond ještě doplňujeme o informace z kalendáře, jako jsou státní svátky nebo školní prázdniny. To umožňuje modelu rozpoznat sezónní vzorce, které jsou v pozemních přepravách tak důležité. Abychom lépe předvídali trendy, integrovali jsme také širokou škálu ekonomických indexů.

Díky tomu může Dachser poskytnout zaměstnancům na svých pobočkách cennou podporu při rozhodování o sezónním plánování kapacity.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!