Kritická situace v čínském přístavu Yantian

, 16 června 2021, 10:13

Čínský exportní přístav Yantian je zasažen novou vlnou nákazy Covidem-19, zásilky z Číny do Evropy nabírají zpoždění 16 i více dnů. Tato situace se podepíše na přepravě zboží po celém světě.

Čínský exportní přístav Yantian

Dva přesné ukazatele, kterými lze narušení měřit, jsou dny zpoždění a kontejnerová kapacita. Situace v Yantianu v obou případech již nyní překračuje rozsah potíží, které nedávno zapříčinila nehoda Ever Given.

Odbavení v přístavu fungovalo na 20%, po nejnovějších opatřeních místního přístavního úřadu se produktivita vrací na 45 %, to však k eliminaci zpoždění nepostačuje.

Jan Kodada Gebrüder Weiss ČR „Nedostatek kontejnerů a zpoždění budou mít patrně vážný dopad na schopnost společností dodávat zboží koncovým uživatelům. Průmyslová odvětví budou čelit dalším potížím s dodávkami materiálů,“ říká Jan Kodada z Gebrüder Weiss ČR.

„Jakmile se nahromaděný náklad dá opět do pohybu, bude působit potíže při dalším odbavení v cílových přístavech, v pozemní části jejich provozu,“ pokračuje Jan Kodada.

Přestože evropské přístavy budou pravděpodobně pod relativně menším tlakem než například americké, již nyní dochází k zavedení mimořádných opatření v Hamburku. V Antverpách odesílatelé aktuálně nebudou smět dodávat kontejnery na přístaviště déle než sedm dní před potvrzeným datem příjezdu nominovaného plavidla.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!